Рубрики : Без рубрики

Танець-візитівка, танець-зброя

Багато хто знає, що гопак — український народний танець, одна з візитівок нашого народу. Водночас більшість навіть не замислюється над багатогранністю цього слова. Слова, яке, окрім красивого, знаного у світі танцю, означає ще й гартування духу; коло друзів, які підтримують; методику становлення юного борця; зброю, яка в двобої з ворогом допомагає зберегти життя. І все це — бойовий гопак, бойове мистецтво, яке сягає своїм корінням часів козаччини.

Для Одещини сучасне смислове прочитання слова «гопак», повернення його в повсякденну практику — це, передусім, заслуга Володимира Степановича Пилата. Ось уже майже 10 років юнацтво нашого краю вивчає цей вид бойового мистецтва. Нещодавно в Одесі пройшов відкритий (долучилися «гопаківці» з Кропивницького і Хмельницького) турнір з цього національного виду спорту. Переможці змагань завоювали право представляти свою школу чи осередок на чемпі-онаті України.

Змагання організувала громадська організація «Школа бойового гопака «Шторм» за підтримки Міжнародної федерації бойового гопака, батьків та адміністрації 106-ї школи.

Турнір тривав до вечора. Зранку «гопаківці» склали іспит на рівень майстерності «Жовтяк», який є справжнім випробуванням навіть для дорослої людини. Далі учасники мірялися силами у трьох дисциплінах: «Однотан» (побудований кожним учасником наперед бій з уявним суперником, можна сказати, бій з тінню, під час якого кожен показує індивідуальне оволодіння технікою, вміння використовувати її), «Тан-двобій» (показовий бій двох спортсменів, також створений та відпрацьований наперед) і «Забава» (спаринг з відсутністю дотику, для уникнення травмування, оскільки більша частина учасників — діти віком від 9 до 12 років).

Хлопці і дівчата палко підтримували своїх побратимів, але й не забували про повагу до суперників. «Для мене гопак і ці змагання — більше, ніж просто захоплення. Це знайомства з новими друзями з інших міст, певні досягнення і набуття нового досвіду», — ділиться переживаннями учень «Шторму» Максим. А й справді, тренери бойового гопака передають підопічним не тільки тонкощі цього мистецтва, а й вчать поважати суперників, бути чесними і сумлінно працювати над собою.

За підсумками турніру кубок (перше командне місце) здобули одесити зі ШБГ «Шторм». Друге місце посіли представники одеського осередку Міжнародної федерації бойового гопака. Третє — гості з Кропивницького (ШБГ «Меч Арея»).

Прощаючись до наступних зустрічей, одна з організаторок турніру — пані Олена — висловила невимовну радість від усмішок на обличчях юних спортсменів, дещо втомлених змаганням, але щасливих і натхненних на майбутні перемоги. «Цим турніром, — наголосила вона, — ми довели, що Одещина аж ніяк не поступається іншим областям України, де бойовий гопак набуває дедалі більшої популярності».

Роман СТЕБЛІВСЬКИЙ,
Михайло ЖОЛОБОК.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.