Рубрики : Без рубрики

Нова школа і стара фортеця

У середу голова облдержадміністрації Максим Степанов побував у Білгород-Дністровському та Саратському районах. Програма цієї робочої поїздки була дуже насиченою.

Так, у Шабській гімназії імені Ярослава Мудрого за участі голови ОДА відкрили два нових класи, в яких запроваджуються нові стандарти освіти в рамках проекту «Нова українська школа».

Головна цікавинка цих класів — незвичайне розташування парт, завдяки якому діти сидять навпроти один одного і мають можливість спілкуватися, освоювати навички комунікації та спільного навчання. Це система «навчання граючись». За партами у цих двох класах уже сидять сорок першачків. Дітям подобається така форма навчання, і фахівці переконані: це допоможе їм пройти складний період адаптації до школи.

Щоранку учні зустрічаються в актовому залі, щоб налаштуватися на навчання, читають вірші. До речі, впродовж цього тижня, який пройшов під знаком української писемності та мови, діти відвідували школу у вишиванках.

Директор гімназії Людмила Чебан розповіла журналістам, що педагоги з побоюванням пішли на експеримент, але роблять це заради змін на краще, заради майбутнього. Нові навички роботи вони опановують на семінарах та тренінгах, що організовуються в Києві. Батьки ж, навпаки, із захопленням сприйняли новації. Директорка висловила сподівання, що малеча з радістю вчитиметься за новою системою. А ще підкреслила, що депутати Білгород-Дністровської районної ради виділили на підтримку проекту 150 тисяч гривень.

У рамках реформи освіти, для участі в експерименті було відібрано лише 100 шкіл в Україні, по чотири у кожній області. Максим Степанов роз-повідає:

— Ми звернулися до Міністерства освіти і науки з пропозицією додати до визначених чотирьох шкіл ще дві. Одеська область дуже різна, тому важливо подивитися, як реалізується експеримент на місцях. Від того, як ми навчимо дітей, залежить, у якому суспільстві ми житимемо в майбутньому.

Наразі матеріально-технічна база гімназії відповідає критеріям для проходження експерименту. Тут є доступ до мережі інтернет, мультифункціональне обладнання, сучасні антисколіозні парти та інше.

Голова ОДА приїхав не з пустими руками, подарував школі сучасні планшети.

Разом із міським головою Аллою Гінак він відвідав також Білгород-Дністровську фортецю і висловив своє незадоволення темпами робіт щодо укріплення північної стіни пам’ятки.

— За великий проміжок часу виконаний невеликий обсяг робіт. Підрядник запевняє, що встигне закінчити до 1 грудня, — зазначив Максим Степанов. — Для нас це принципово, адже плануємо зареєструвати фортецю як об’єкт Світової спадщини ЮНЕСКО. Загальний кошторис реконструкції стіни — 7,8 мільйона гривень. Зараз відставання від графіку робіт перевищує місяць.

Ремонт стіни триває вже два роки, але, як зауважила Анна Гінак, впродовж цього часу на об’єкті ніколи не було так багато робітників, як сьогодні, під час візиту очільника області.

Максим Степанов запевнив журналістів: якщо до 1 грудня укріплення північної стіни Аккерманської фортеці не буде завершене, компанію-підрядника змінять.

У Саратському районі голова ОДА побував у центральній районній лікарні, де нещодавно відкрито нову операційну, відремонтовано відділення реанімації у травматології й приміщення оснащено новим обладнанням.

Через Саратський район проходить насичена автомобільна траса, тож тут високий рівень потерпілих саме у дорожньо-транспортних пригодах. За час після відкриття через травматологічну реанімацію вже пройшли 53 особи. Тому влада зосередилася на ремонті та оснащенні саме цього відділення.

Максим Степанов відзначив, що потрібно також вирішувати питання доступності та якості медичних послуг у цілому і створювати для лікарів комфортні умови праці.

Очільник ОДА взяв участь у відкритті після реконструкції амбулаторії сімейної медицини загальної практики в Миколаївці-Новоросійській. Цей заклад обслуговуватиме п’ять навколишніх сіл. Амбулаторія оснащена всім необхідним для роботи: придбано нові меблі, є необхідний комплект медичних препаратів. Представники районної влади пообіцяли, що незабаром тут з’явиться і високошвидкісний інтернет, який забезпечить зв’язок із фахівцями для консультацій у складних випадках.

Життя, як то кажуть, не стоїть на місці.

Ольга ФІЛІППОВА.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.