Рубрики : Без рубрики

Наша мова - наша сила

У рамках святкування Дня української писемності та мови в Українському домі Одеси відбувся вечір-читання віршів і творів рідною мовою. У ролі декламаторів виступали учні міських шкіл, які стали переможцями цьогорічного, вже 18-го, загальнонаціонального конкурсу «Українська мова — мова єднання».

Про цей конкурс Маргарита Кирилюк із ЗОШ №80 дізналася від своєї вчительки. Дівчинка змалечку пише вірші українською. На конкурс вона надіслала один з них — «Мова», який того вечора й прочитала вголос перед усіма. Перемога для неї має велике значення. «Це для мене вагомий поштовх і надалі писати, розвиватися, присвячувати свої вірші мові і нашій рідній Батьківщині. Хочу своєю творчістю надихати людей, щоб вони розмовляли українською, бо наша мова — це наша сила», — сказала Маргарита.

Загалом на вечорі було більше десятка учнів, від п’ятикласників і до одинадцятикласників, які брали участь у загальнонаціональному конкурсі й тепер читали свої роботи.

 «Тема мого твору була «Українська мова — мова єднання». Я писала те, що я думаю про нашу мову. Я вважаю, що наша мова — найгарніша у світі», — зазначила Лана Степан, учениця гімназії №8.

Організатори влаштували переможцям справжнє українське свято. «До Дня української писемності та мови ми вирішили разом з Асоціацією педагогів Одещини нагородити їх грамотами і пам’ятними подарунками з гравіруванням «УКО» (Український клуб Одеси. — Авт), сподіваючись, що вони стануть нашими постійними відвідувачами», — зазначила Наталя Чайчук, очіль-ниця Українського клубу Одеси.

Діти мали можливість поспілкуватися з відомими одеськими письменниками Анатолієм Глущаком, Романом Кракалією та лауреатом Національної премії ім. Т.Г. Шевченка Володимиром Рутків-ським, які поділилися з початківцями своїм творчим досвідом і похвалили за написані твори українською мовою.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

НА ЗНІМКУ: Юрій Работін, Лана Степан та  Наталя Чайчук.
Фото Олега Владимирського.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.