Рубрики : Без рубрики

Звільнені від кайданів недобросовісного забудовника

Постанова Одеського апеляційного господарського суду від 2 ли-стопада та рішення сесії Одеської міськради від 8 листопада дали надію не одній сотні містян: вони таки отримають свої омріяні квадратні метри у скандальній новобудові на вулиці Жаботинського.

Нагадаю, історія, що ще у травні 2016 року мала закінчитися хепіендом — новосіллям у двосекційному 22-поверховому будинку в прекрасному куточку Одеси (район 6-ї станції Великого Фонтану), переросла у величезну проблему для сотень родин, для законного орендаря землі і для всього міста.

Стараннями ділків зі спритними руками, до яких «прилипли» і зникли 120 мільйонів гривень, люди, котрі вклали в майбутнє житло свої кровно зароблені гроші, мало не зостатися без даху над головою. Стараннями тих же ділків орендар земельної ділянки — ТОВ «Олімпекс транс», яке свого часу передало забудовникові (група «Набережний квартал») і ділянку, і повний пакет проектної документації на зведення цих 22-поверхівок, замість дивідендів змушений витрачати і фінансовий, і людський ресурс, аби повернути ситуацію в законне русло, ще й захищати ділову репутацію від нападок та звинувачень з боку тих, хто звик наживатися чужим коштом.

Коротко переповім суть конфлікту (детальніше про ситуацію, що склалася, читайте у статті «Ні забудовника, ні грошей, ні квартир», опублікованій у «ЧН» за 28 жовтня).

Отже, 17 жовтня 2014 року ТОВ «Олімпекс транс» (входить до групи литовських компаній «Ханнер») уклало договір співпраці з обслуговуючим кооперативом «Набережний квартал-Жаботинського». За цим договором, «Олімпекс» передав майбутньому забудовнику земельну ділянку по вул. Жаботинського, проектну, технічну та дозвільну документацію на зведення 22-поверхового двосекційного житлового будинку з вбудовано-прибудованими офісними приміщеннями та підземним паркінгом. Зі свого боку «Набережний квартал» узяв на себе зобов’язання організувати будівництво у терміни, визначені договором, забезпечити своєчасне фінансування усіх робіт (зведення будинків, облаштування інфраструктури та підключення до комунікацій), технічного та авторського нагляду відповідно до затвердженої проектної документації, будівельних норм і правил. Але вже на стадії зведення першої секції забудовник вдався до грубих порушень (замість 22 поверхів вигнав 27, самовільно розширив пляму забудови тощо), через які у лютому 2016-го Державна архітектурно-будівельна інспекція в Одеській області видала припис про зупинення робіт на об’єкті.

Надалі, вдаючись до різних маніпуляцій, забудовник намагався переконати інвесторів, що вирі-шує проблему і що зводити другу секцію нема потреби, мовляв, квартир вам вистачить у тій «свічці», що вже височіє. Хтось навіть повірив. Але частина людей вирішила все ж таки бути обачнішою. Об’єднавшись в обслуговуючий кооператив «ЖБК «Пайовики Жаботинського», вони почали шукати правовий вихід із ситуації і тих, хто реально допоможе їм розв’язати проблему. І такого партнера знайшли в особі ТОВ «Олімпекс транс», адже інтереси людей і товариства тут цілком суголосні: документацію слід привести у відповідність із законодавством, завершити будівництво і виконати зобов’язання перед інвесторами і перед містом.

Як бачимо, спільні зусилля пайовиків та «Олім-пекса» дали позитивний результат. Відповідно до вже згаданого судового рішення, обслуговуючий кооператив «Набережний квартал-Жаботинського» у десятиденний термін повинен повернути ТОВ «Олімпекс транс» земельну ділянку, відведену під будівництво, та усунути перешкоди у користуванні цим будмайданчиком.

На прес-конференції, скликаній після вердикту суду, члени правління ОК «ЖБК «Пайовики Жаботинського» (на знімку) наголосили: «Суд звільнив нас від кайданів недобросовісного забудовника «Набережний квартал», давши нам можливість рухатися вперед! Але й зараз, після винесення судом рішення на нашу користь, ми все ще відчуваємо колосальний тиск з боку тих, хто нас обі-крав і фактично залишив на вулиці — з боку кооперативу «Набережний квартал-Жаботинського» в особі його діючого голови Станіслава Шевчука. Саме ця людина вже більше року ллє воду на млин тих, хто вивів гроші інвесторів з будівництва, залишивши об’єкт з негативним балансом. Саме він брудними інтригами, псевдомітингами, перекручуванням фактів намагається завадити добудові об’єкта, внести смуту в середовище пайовиків. Саме Станіслав Шевчук поширює неправдиву інформацію про компанію «Олімпекс транс», намагаючись перекласти відповідальність з недобросовісного кооперативу-забудовника, керівником якого нині і є, на орендаря земельної ділянки «Олімпекс транс». Дуже споді-ваємося, що нас, справжніх пайовиків, яких більшість, почують і підтримають у бажанні якнайшвидше добудувати своє житло. Ми віримо, що місто не поставить це питання «на гальма» і вже на найближчій сесії продовжить термін оренди земельної ділянки фірмі «Олімпекс транс».

Сподівання пайовиків справдилися. Їх почули. І на сесії міськради, що відбулася в середу, «Олімпексу» продовжили термін оренди земельної ділянки на п’ять років. Товариство, у свою чергу, взяло на себе зобов’язання вкласти суму, необхідну для поновлення будівництва, передусім на поновлення всієї дозвільної документації.

Отож крига скресла. Крім рішення суду і знайденого компромісу з міськрадою, постраждалі інвестори сподіваються і на активізацію роботи слідчого управління обласної поліції, де розслідують факти розкрадань 120 мільйонів гривень, внесених пайовиками.

«Ми чекаємо, коли слідчий, нарешті, направить хоча б повістку про допит нинішньому голові кооперативу Станіславу Шевчуку, аби той розповів, як продавалися квартири на неіснуючих поверхах. До речі, попереднього голову кооперативу-забудовника на допит також не викликали. А за цими фактами, вважаємо, давно вже пора вручити підозри, — зауважив на згаданій прес-конференції член правління ОК «ЖБК «Пайовики Жаботинського» Олександр Грізанов і додав: — Більше того, ми подали заяву про вчинення кримінального порушення за фактами спроб нинішнього очільника кооперативу перерозподіляти площі в житловому комплексі на власний розсуд. Збагатитися за наш рахунок ні Шевчуку, ні будь-кому іншому не вдасться».

Олег СОКІЛ.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.