Рубрики : Без рубрики

Навички, що можуть знадобитися

Віднедавна спеціалісти департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації ініціювали проведення цілого переліку тренінгів з основ реанімаційних заходів для працівників ОДА. Курсом передбачено отримання необхідних навичок для проведення реанімаційних заходів дорослим та дітям, причому згідно з міжнародними стандартами.

Перші навчання для державних службовців різних рангів організували і провели лікарі медичної мережі «Добробут». Керував цим заняттям начальник департаменту В’ячеслав Полясний.

Кожна без винятку людина може стати свідком випадку, коли хтось із рідних чи сторонніх потребує першої допомоги: вдома, на вулиці, у транспорті, в магазині, зрештою, у кабінеті.

Спеціалісти ОДА з огляду на їх професійні обов’язки по-стійно спілкуються з громадянами, серед яких чимало хро-нічно хворих людей, є вагітні жінки, тому важливо не розгубитися, в разі чого, а вчасно та вміло надати допомогу при ускладненнях стану здоров’я і правильно викликати «швидку».

У перших тренінгах взяли участь 34 співробітники облдерж-адміністрації, яких тренери розділили на дві навчальні групи. Після теоретичної частини кожен мав можливість, скільки знадобилося, практично відпрацювати отримані знання на манекені.

Учасники тренінгів ознайомилися з принципами домедичної допомоги при невідкладних станах: вчилися за зовнішніми ознаками та самопочуттям відвідувача розпізнати зупинку серця, серцевий напад, задуху, засвоювали проведення штучної вентиляції легенів і непрямого масажу серця, надання допомоги при кровотечах, судомах, втраті свідомості тощо.

Отримані знання (підтверджені виданими сертифікатами), засвоєння яких через певний час тренери-медики повторять, що також є необхідністю та вимогою запланованого навчального курсу, допоможуть державним службовцям у складній ситуації врятувати комусь життя чи принаймні полегшити стан людини до приїзду оперативно викликаної «швидкої».

Яна СТАСІНА.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.