Рубрики : Без рубрики

Кодекс-несподіванка

У вівторок Верховна Рада мінімально необхідними 226 голосами підтримала у першому читанні проект Виборчого кодексу, внесений групою народних депутатів, з-поміж яких і голова ВР Андрій Парубій.

Проект Виборчого кодексу, внесений до ВР 2 жовтня 2015-го, передбачає, що обирати нарде-пів будемо за пропорційною системою з відкритими списками.

Представляючи документ, співавтор законопроекту, народний депутат з фракції «Блок Петра Порошенка» Олександр Черненко повідомив, що пропонований кодекс об’єднує закон про вибори народних депутатів, місцеві вибори, президентські вибори, ЦВК, єдиний державний реєстр виборців.

«На парламентських виборах ми пропонуємо систему регіональних відкритих списків. Україна ділиться на 27 виборчих регіонів, у кожному з яких партії висувають свої списки, виборці голосують за одну з цих партій. І — за бажанням — голосують за когось з кандидатів, кого партія ви-сунула саме в цьому регіоні, таким чином рейтингуючи цих кандидатів. На проходження кандидата впливає винятково виборець. Також пропонується 4% виборчий бар’єр», — цитує Олександра Черненка «Дзеркало тижня».

На виборах до обласних і міських рад великих міст (від 90 тисяч виборців) пропонується система відкритих списків, по-дібна до парламентської системи. Велике місто ділиться на великі округи. І в кожен з цих округів партія висуває партійні списки, які у підсумку голосування формуватимуться за тою ж схемою, що й на парламентських виборах. Міських голів великих міст пропонується обирати в два тури.

Доповідач зауважив, що в розділі Виборчого кодексу «Президентські вибори» особливих змін нема. «Є новели щодо висування кандидатів. Кандидат має проживати в Україні не менше 10 років», — сказав Олександр Черненко.

За оцінками експертів, те, що законопроект набрав необхідну кількість голосів, стало несподіванкою навіть для тих, хто його підтримав. У більшості коментарів звучать припущення, що подальша доля кодексу буде дуже непростою. Таку думку полі-тологів уже фактично підтвердила Ірина Луценко, представник президента у ВР, яка одразу ж заявила, що до другого читання у законопроект необхідно внести «дуже велику кількість правок» і що цим кодексом не можна вносити зміни в процедуру виборів президента.

Детальніше про новації, передбачені проектом Виборчого кодексу, та про перипетії з його ухваленням читайте в наступному номері «ЧН».

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.