Рубрики : Без рубрики

Гроші пішли за пацієнтом

Із жовтня цього року кожен може підписати декларацію про медичне обслуговування із сімейними  лікарями центрів первинної медико-санітарної допомоги.

Перший в Одесі договір про медичне обслуговування був підписаний між сімейним лікарем та пацієнткою ЦПМСД №14, що на Торговій, 29 у Приморському районі. За даними сайта міськради, за перший місяць  такі угоди вже уклали 125358 містян. Найактивніше цей процес проходить у Центрі первинної медико-санітарної допомоги №3, що в Київському районі: там угоди про медичне обслуговування підписали вже 30 тисяч осіб.

За медичною реформою, яка набирає обертів, укладання таких угод має забезпечити  роботу та оплату праці сімейних лікарів за принципом «гроші ходять за пацієнтом». Кожен медик може підписати до двох тисяч угод, і за кожну з них держава платитиме йому гроші. Тож його зарплата безпосередньо залежатиме від кількості пацієнтів, які захочуть у нього обслуговуватися.

Пацієнт має право обирати лікаря, але змінити свій вибір без поважних на те причин може лише раз на два роки.

Для фінансування медичної допомоги створена і вже впроваджується в Одесі система eHealt. Лікарі первинної ланки мають зареєструватися в ній і вносити туди декларації своїх пацієнтів. Надалі кожен городянин зможе отримати доступ до своєї медичної інформації, а лікарі — бачити комплексну картину стану здоров’я людини і, виходячи з цих даних, поставити правильний діагноз, призначити лікування. Реформою передбачається, що ця система стане обов’язковою для впровадження лише з серпня 2018-го, але в Одесі вона опрацьовується вже зараз. У тестовому режимі діє також система електронного запису до лікаря у двох медичних закладах — міській дитячій поліклініці №6 і ЦПМСД №14. 

Ольга ФІЛІППОВА.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.