Рубрики : Без рубрики

Винні не тільки військові, або Хто й навіщо хотів захопити «Шкільний»

Не вщухає скандал довкола недавньої спроби захоплення військової частини невідомими у балаклавах. 

Оцінку інциденту вже дав голова Одеської ОДА, ситуацію прокоментував також головний військовий прокурор. Дещо інше бачення проблеми висловили на прес-конференції громадські діячі Одеси.

Григорій Козьма, головний редактор журналу «Громадське слідство»:

— Захоплювати землі Міноборони на четвертому році війни є неприпустимим. Я засуджую той факт, що тільки з військових роблять цапів-відбувайлів у цій ситуації. Поліція взагалі прокоментувала, що особи у балаклавах є звичайними будівельниками. Це не перший випадок, коли одеська мерія дозволяє собі вчинки, які завдають шкоди безпеці України. Ми вважаємо, що ніхто — ні мер, ні губернатор, ні Папа Римський — не можуть під час війни захоплювати території військової частини.

Олександр Голопотелюк, пред-ставник «Товариства організацій учасників АТО Одещини» заявив, що вони налаштовані рішуче. За його словами, ветерани АТО готові згуртуватися і «дати по руках» забудовникам при будь-якій спробі захоплення земель Міноборони.

— У цих подіях я бачу якесь тренування із захоплення військових частин. Люди в балаклавах не мають права в умовах війни заходити на територію частин. Ймо-вірно, хтось дуже хоче наблизити створення «Одеської народної республіки», це можна розцінити так. У кожного з них буде земля — 2 на 2 метри. Не можна публічно принижувати наші Збройні сили. Сподіваюся, у майбутньому командири частин дотримуватимуться статуту і відкриватимуть вогонь, — наголосив він.

Сергій Стерненко, екс-лідер одеського «Правого сектора», додав, що активісти у разі необхідності також стануть на захист об’єктів Міноборони. За його словами, ситуація із захопленням військової частини може позначитися на перспективах вступу України в НАТО. «Думаю, НАТО не хотів би бачити у своїх лавах країну, де невідомі люди в балаклавах можуть захопити територію військової частини», — зауважив Сергій.

Він вважає, що оголошення підозри і судовий розгляд у справі військовослужбовців, які не за-стосували зброю при спробі захоплення аеродрому, — цілком правильний крок. «Якщо ми найближчим часом не побачимо притягнення до відповідальності всіх сторін, що брали участь в інциденті, це означатиме, що центральна влада узгодила захоплення земель Міноборони з місцевими органами влади», — вважає громадський активіст.

Павло Кириленко, голова обласної організації ВО «Свобода», заявив, що сили, які готували провокацію з перенесення паркану, не розраховували на таку реакцію суспільства. Територію, яку намагалися захопити, давно готували для того, щоб передати під забудову компанії «Будова».

— Дивують аргументи, які прозвучали з боку забудовника і влади: військові не оформили документи на землю, не зареєстрували її. Це смішні аргументи — армія не повинна займатися юридичною казуїстикою, вона повинна захищати країну. Це не означає, що на сесії міськради можна передавати землі під забудову, які не є комунальними майном і місту не належать. Ми бачимо, як поліція швидко дала коментарі про те, що не було захоплення, але тільки-но суспільство розі-бралося в події, вони почали коригувати свої заяви, — наголосив Павло Кириленко.

Вадим Оксюта, адвокат, за-значив, що інцидент треба квалі-фікувати як захоплення. За його словами, якщо відкривається кримінальне провадження стосовно військовослужбовців за невиконання статуту, то правоохоронні органи визнають факт захоплення, під час якого вони вели себе неправильно.

Михайло Кузаконь, голова Одеської міської організації НРУ:

— Ще майже за місяць до тих подій ми отримали відповідь на наш запит від міністра оборони, де він однозначно ствердив, що ця територія належить військовим від 1948 року. Аналогічну відповідь отримали також від голови Державної прикордонної служби України. Як ви думаєте, чи розуміли вкрай корумпована одеська міська влада та забудовник, що вони роблять? Ми, громадянські активісти та журналісти, заздалегідь знали, що спробують вкрасти територію, яка належить військовим. Мер Труханов та його оточення вважають, що вони це місто купили. Міська влада разом з правоохоронцями на очах у всієї країни принижувала військових. Це територія армії, ми воюємо четвертий рік. Наша мета — щоб усі, хто замішаний у цій ганебній історії, були покарані.

Прес-конференцію намагалися зірвати особи, які назвалися представниками військово-патріотичного клубу «Айдар-Одеса». Їхня точка зору була співзвучною з позицією міського керівництва. Зокрема, вони заявляли, що ніякого захоплення не було та звинувачували Міноборони у намаганні списати вкрадене майно, приписавши його вивезення невідомим.

Сергій Стерненко зауважив, що ця група чоловіків і є тими самими «загарбниками» аеродрому. Присутні звернули увагу на цікаву деталь: ті, хто називав себе «айдарівцями», були вдягнуті у такі ж штани, як особи у балаклавах під час захоплення частини аеро-дрому.

Громадські діячі заявили, що збираються оскаржити рішення Одеської міської ради про передачу військових земель третім особам. Крім того, вони вже звернулися до військової прокуратури із заявами про притягнення винних посадових осіб — і військових, і чиновників міськради — до відповідальності.

«Завдання цієї прес-конференції полягає в тому, щоб донести до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, правоохоронців, громадськості нашу позицію: на четвертому році війни недопустимо захоплювати, частково чи повністю, у будь-який спосіб, військову частину», — підсумував Григорій Козьма.

Володимир ГЕНИК.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.