Рубрики : Без рубрики

Дві картоплини і риб’ячий хвіст

Цікава річ — статистика. Вона знає практично про все! Наприклад, про те, що середньостатистичний одесит щодня впродовж цього року споживав 158 г м’яса та м’ясопродуктів, 572 г молока і молочних продуктів, 313 г овочів та баштанних культур, 211 г картоплі та 283 г хлібних продуктів (хліба, борошняних та макаронних виробів у перерахунку на борошно, крупи та бобові). Риби ми щоденно їмо менше, ніж м’яса: лише 49 г.

Нещодавно головне управління статистики в Одеській області провело брифінг для місцевих журналістів, під час якого просто засипало нас цікавою інформацією, зокрема й оприлюдненою вище, що називається, з перших уст. Йшлося про підсумки вибіркових обстежень населення нашого краю.

Заступник начальника управління Тетяна Копилова професійно коментувала зібрані цифри й факти.

Нам пояснили, що вибіркові обстеження умов життя домогосподарств, економічної активності населення та сільськогосподарської діяльності використовуються для аналізу життєвого рівня громадян, розрахунків макроекономічних показників розвитку країни, регіонів та окремих галузей, у тому числі індексу споживчих цін, розробки механізмів захисту найуразливіших верств та надання соціальних допомог, обчислення мінімальних соціальних нормативів і стандартів, дослідження межі бідності, моніторингу виконання державних, регіональних та цільових програм, порівняння вітчизняних результатів зі світовими.

Основні показники економічної активності, зайнятості та безро-біття, що отримуються на основі статистичних матеріалів, застосовуються при аналізі соціально-економічної ситуації в країні, зо-крема для характеристики стану ринку праці, підготовки й оцінки виконання державних програм зайнятості та програм соціально-економічного розвитку тощо.

Ось найсвіжіші статистичні дані за результатами вибіркових обстежень умов життя домогосподарств, які, гадаю, будуть цікавими і для вас.

Нині в Одеській області налічується 888 тисяч домогосподарств, з яких 69% — у міських поселеннях, а 31% — у сільській місцевості. Середній розмір домогосподарства — практично 3 особи, при цьому 10% домогосподарств складаються з однієї особи, 40% — із двох, 31% — з трьох і 19% — з чотирьох осіб.

88% домогосподарств області мешкають у власному (приватному) будинку чи квартирі. Частка сімей, які орендують житло, — 11%.

Більше половини грошей, виявляється, ми витрачаємо на продукти харчування та безалкогольні напої (52%). Інші суттєві витрати сімейного бюджету — на житло та комунальні послуги (16%), на придбання одягу, взуття, предметів домашнього вжитку, побутової техніки й поточне утримання житла (7%).

За даними обстеження, кожне друге домогосподарство на Одещині має мікрохвильову піч, кожне трете — персональний комп’ютер або ноутбук, кожне п’яте — супутникову антену, кожне дев’яте — кондиціонер. Майже 57% мають вдома доступ до інтернету.

Індекс маси тіла (ІМТ) — величина, яка дозволяє оцінити ступінь відповідності маси та росту людини, а також визначити, чи та маса є недостатньою, нормальною або ж надмірною. Так-от, за даними цьогорічного обстеження, 43% жителів нашої області у віці 18 років і старше мають надлишкову масу тіла, 39% — нормальну вагу, а кожен шостий потерпає від ожиріння.

Середньомісячна кількість економічно активного населення у віці 15—70 років у першому півріччі 2017-го становила 1064,6 тисячі осіб, з яких 988,9 тисячі (56,2% від усього населення цього віку) були зайняті економічною діяль-ністю, а решта (75,7 тисячі) — безробітні, тобто ті, хто не мав роботи, але активно її шукав як самостійно, так і за допомогою державної служби зайнятості.

Рівень зайнятості населення віком 15—70 років становив 56%, а серед категорії працездатного віку — 65%.

Рівень безробіття серед економічно активного населення віком 15—70 років у першому півріччі сягав 7,1%. Цей показник серед осіб працездатного віку майже вшестеро перевищував рівень зареєстрованого безробіття.

Під час брифінгу фахівці обласного статуправління просили донести до населення інформацію такого змісту.

Із 6 листопада органи державної статистики розпочали набір домогосподарств для їх участі впродовж 2018 року у вибіркових обстеженнях населення.

Вибіркові обстеження є одним із важливих джерел забезпечення інформаційної бази для всебічного дослідження рівня матеріального добробуту населення, здійснення розрахунків індексу споживчих цін, визначення рівня бідності, розрахунків прожиткового мінімуму, комплексної оцінки стану ринку праці тощо.

Головне управління статистики в Одеській області звертається до жителів краю з проханням долучитися до обстеження у разі відвідання вашого помешкання працівником облстату.

Вся зібрана  інформація не розголошуватиметься, матиме винятково конфіденційний характер, що гарантується законами України «Про державну статистику» та «Про захист персональних даних».

Важливий момент: список домогосподарств, які братимуть участь у вибірковому обстеженні, визначається винятково програмним способом (усе вирішить сліпий електронний відбір). Заміна домогосподарств на інші, а також залучення додаткових не дозволяються.

До речі, розпитуватимуть вас статисти не задарма. За надану допомогу домогосподарствам виплачується від держави винагорода у розмірі 10% прожиткового мінімуму. Сьогодні це 162 гривні 40 копійок, які учасники обстежень отримуватимуть що-кварталу. Невеликі гроші, та все ж...

Ніна ЗАЛЕВСЬКА.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.