Рубрики : Без рубрики

Якщо украли банківську картку...

Мені видали пенсійну картку, тепер боюся, що її можуть украсти і зняти з неї гроші, бо в газеті писали, що таке буває. Скажіть, що робити в таких випадках і чи можна повернути викрадені з картки гроші?

Олексій НАУМОВ.

 

Що робити, якщо викрали картку?

Після виявлення факту втрати банківської картки або появи підозри, що за вашим рахунком були проведені платежі, яких ви не робили, негайно повідомте про це банк. Як правило, це можна зробити, зателефонувавши на номер «гарячої лінії» банку, повідомивши через систему онлайн-обслуговування в мережі інтернет або ж особисто відвідавши відділення банку. Більш конкретно способи сповіщення банківські установи прописують у договорах.

Зверніть увагу! До моменту повідомлення про втрату банківської картки ризик збитків від здійснення операцій та відповідальність несе користувач. А з часу повідомлення банку ризик збитків від здійснення операцій несе вже банків-ська установа.

Що має зробити банк?

Банк, який випустив банківську картку, отримавши повідомлення чи заяву про втрату такої картки або ж про платежі, яких власник картки не здійснював, зобов’язаний: ідентифікувати користувача; зафіксувати обставини ситуації; зафіксувати дату, годину та хвилини його звернення.

При цьому банк зобов’язаний негайно зупинити здійснення операцій з використанням банків-ської картки.

Залишок коштів на рахунку за дорученням власника рахунку переказується на інші рахунки або видається готівкою.

Який строк розгляду банком заяви чи повідомлення?

Банк зобов’язаний розглянути заяву або повідомлення користувача, які стосуються використання банківської картки або незавершеного переказу, ініційованого з його допомогою у строк, установлений договором. Однак цей термін не може перевищувати строку, передбаченого законом для розгляду звернень скарг громадян. 

При цьому банк має надати постраждалому клієнтові можливість одержувати інформацію про хід розгляду заяви й повинен повідомляти в письмовій формі про результати розгляду.

Який строк повернення коштів на рахунок?

Банк повинен встановити ініціатора та правомірність переказу коштів. Доки ця процедура не буде проведена, банк має право не повертати на рахунок неналежного платника суму попередньо списаного неналежного переказу. Водночас, слід зазначити, що всі ці процедури не можуть займати більше 90 календарних днів.

У разі встановлення неналежного переказу банк зобов’язаний переказати на рахунок постраждалого клієнта відповідну суму грошей за рахунок власних коштів. Окрім того, сплатити пеню в розмірі 0,1 відсотка суми переказу за кожен день, починаючи від дня переказу до дня повернення відповідної суми на рахунок.

Чи можна оскаржити рішення про відмову повертати кошти?

У випадку відмови банку повертати кошти на рахунок платника постраждалий має право звернутися до суду за місцем розташування банку в порядку цивільного судочинства.

Вартість подання позовної заяви майнового характеру — 1% від суми позову, але не менше 0,4 розміру та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Павло ПЕТРЕНКО,
міністр юстиції України.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.