Рубрики : Без рубрики

Розмовляєте болгарською?

Скількома мовами ви вільно володієте? Як часто ними розмовляєте? Адже сьогодні знання мов — запорука активної та успішної комунікації зі світом.

У школах Одещини діти вивчають 14 іноземних мов. Польська, новогрецька, гагаузька, молдовська, болгарська, російська та іврит опановуються задля задоволення потреб нацменшин. Ан-глійська, німецька, китайська, французька, іспанська, італійська та турецька — як іноземні мови на уроках та факультативних заняттях. У 137 школах нашої області навчання здійснюється мовами нацменшин. Як предмети на уроках близько 1000 учнів вивчають іврит, понад 1000 — польську мову, понад 900 — гагаузьку, понад 700 — китайську, майже 60 — новогрецьку, близько 200 школярів факультативно вивчають турецьку.

Для покращення вивчення іноземних мов в Одеській загальноосвітній школі № 31 відкрився новий спеціалізований кабінет. Про капітальний ремонт приміщення й оснащення його сучасною мультимедійною та інтерактивною технікою подбала Болгарія (передусім, цим опікувалося Генеральне конкульство Республіки Болгарія в Одесі). Для забезпечення якісного викладання до Одеси приїхало п’ятеро педегогів з Болгарії.

В урочистій церемонії відкриття кабінету взяли участь міністри освіти України та Болгарії Лілія Гриневич і Красимир Вилчев, представники Генконсульства Болгарії, очільники області та міста.

Загалом болгарську мову у ЗОШ №31 вивчають 663 учні, з них 343 — у початковій школі і 320 — у середніх та старших класах.

Лілія Гриневич привітала школярів та їхніх наставників з тим, що перед ними відкриваються нові можливості, й подякувала всім, хто долучився до створення кабінету, за чудові умови для навчання сучасних дітей. Кабінет справді породжує бажання навчатися в ньому. Він обладнаний інтерактивною дошкою, комп’ютером та лінгафонними пристроями.

— Ініціатива вивчення болгарської мови — не нова для нашого регіону. У Болграді працює болгарська гімназія імені Раковського. Я пишаюся, що наша область — учасник міжнародного проекту «Мультилінгвальна освіта». Якщо буде ініціатива від інших діаспор щодо викладання їхніх рідних мов, ми завжди відкриті до пропозицій, — наголосив голова Одеської ОДА Максим Степанов.

У рамках візиту до Одеси між міністрами освіти України та Болгарії відбулася закрита розмова щодо логіки імплементації ст. 7 закону «Про освіту», під час якої досягнуто певних домовленостей.

За підсумками перемовин Лілія Гриневич запевнила, що вивчення болгарської мови в Україні гарантоване законом:

— Ми застосовуємо моделі освіти Європейського Союзу для навчання представників нацменшин України. Поки діти болгарського походження маленькі, вони вивчатимуть у школі українську. Згодом частину предметів вони вивчатимуть болгарською, частину — українською. Така система створена задля того, щоб діти мали можливість повноцінно оволодіти державною мовою.

У свою чергу Красимир Вилчев зазначив: перш ніж приїхати, він отримав підтвердження того, що український закон про освіту не перешкоджатиме вивченню болгарської мови. Сьогоднішні перемовини були присвячені поглибленню вивчення мови. Міністр наголосив, що відкриття такого класу в Одесі — свідчення доброзичливих та дружніх відносин між Україною та Болгарією.

Коментуючи журналістам реформу освіти, Лілія Гриневич підтвердила, що в міністерстві напрацьовуються нові підходи до вивчення природничих наук. Зокрема, фізику, хімію, біологію та географію в старших класах у школах гуманітарного напрямку буде об’єднано в одну дисцип-ліну. Щоб зберегти час для поглибленого вивчення профільних предметів, непрофільні потрібно буде об’єднати. Існує міжнародний прогресивний досвід, де природничі науки інтегровані в цілісну картину світу, й учні вивчають природні явища з різних сторін. Звичайно, це нововведення потребує часу, оскільки для вивчення такого предмету поки що нема ні вчителів, ні підручників. І, скоріш за все, воно розпочнеться з експерименту у кількох школах задля отримання досвіду, який згодом можна буде поширити в інших школах гуманітарного напрямку.

Ольга ФІЛІППОВА.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» інформує
Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.