Рубрики : Без рубрики

Чотири вечори з болгарським кіно

Цієї середи в Одесі розпочався, а сьогодні вже завершується, п’ятий, ювілейний, Фестиваль сучасного болгарського кіно, який цього року присвячений будителям болгарської нації.

В Арт-центрі ім. Віри Холодної на Одеській кіностудії після того, як відлунали державні гімни обох країн, його урочисто відкрили міністр освіти і науки Республіки Болгарія Красимир Вилчев, посол цієї країни в Україні Красимир Мінчев, генеральний консул в Одесі Димитр Тучков, а також співорганізатори фестивалю — президент Асоціації болгар в Україні, народний депутат Антон Кіссе та його колега із Софії, голова Асоціації болгар за кордоном, продюсер Васил Барков, головний ідеолог фестивалю, з походження бесарабський болгарин, котрий привіз до Одеси і свій документальний фільм «Все… або майже все».

Болгарських гостей привітала заступник начальника управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини облдержад-міністрації Ярослава Різникова.

Вельми простора зала була заповнена глядачами. На жаль, виступи гостей не перекладалися державною українською мовою, а візуальне оформлення фестивалю було виконане чомусь російською.

Того вечора присутні змогли переглянути історичну драму «Воєвода» — про легендарну болгарську войовницю Румену, котра на чолі загону гайдуків-повстанців чинила правий суд над турецькими окупантами. Глядачі мали чудову нагоду поспілкуватися з режисером, сценаристом, виконавицею головної ролі та одним з продюсерів картини Софією Зорницею — автором п’яти фільмів, а ще — відомою болгарською художницею.

Відтак уже наступного дня фестиваль перенісся до Центру болгарської культури. У його програмі одесити побачили шість нових фільмів болгарського виробництва, кожен з яких уже отримав різні відзнаки й нагороди.

Роман КРАКАЛІЯ.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» інформує
Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.