Рубрики : Без рубрики

Освіта віку додає...

Учені виявили незвичайний зв’язок між тривалістю життя, ожирінням та освітою. Кожен зайвий кілограм знижує середній термін життя на два місяці, а кожен рік, проведений в університеті, продовжує його приблизно на рік, заявляють британські біологи.

«Ми намагалися зрозуміти, як різні звички і спосіб життя впливають на довголіття людини. З’ясувалося, що викурювання пачки сигарет щодня скорочує тривалість життя на сім років, а втрата кілограма жиру продовжує його майже на два місяці», — заявив Пітер Джоші з університету Единбурга (Шотландія).

В останні роки вчені зауважили, що на тривалість життя впливають не тільки шкідливі звички, а й дієта, освіта, рівень депресії та безліч інших чинників, безпосередньо не пов’язаних з роботою організму, розвитком хвороб та процесом старіння.

З іншого боку, недавно вчені відкрили масу генів, пов’язаних зі схильністю до алкоголізму, ризикованою поведінкою, шизофренією та іншими речами, які безпосередньо стосуються тривалості життя та поведінки людей. При цьому власники «поганих» версій таких генів не завжди стають шизофреніками, алкоголіками або професійними любителями ризику, що змушує науковців запекло сперечатися про те, що ж насправді пов’язує ці фактори, гени і терміни життя людини.

Джоші та його колеги намагалися оцінити роль генетичних і негенетичних чинників тривалості життя, зіставивши відмін-ності у структурі ДНК та особливості стилю життя у приблизно 600 тисяч британців та громадян інших країн Європи. Виявилося, що практично всі шкідливі звички та інші особливості способу життя людей були тією чи іншою мірою зав’язані на ДНК, але її код ніколи не визначав ті звички-особливості повністю. Водночас, ученим вдалося від-крити дві нові варіації в генах, які керують рівнем холестерину в крові та роботою імунної системи і безпосередньо скорочують або продовжують життя десь на шість-вісім місяців.

Якщо говорити про звички, то найбільше на тривалість життя впливає куріння. Втім, ефекти від вживання тютюну можна порівняно швидко нейтралізувати, кинувши палити. А от вплив ожиріння та інших харчових звичок хоч і не такий сильний, але його набагато складніше позбутися.

Що цікаво, майже таким же сильним, як від куріння, виявився ефект від освіти — кожен рік навчання в університеті або коледжі продовжував життя десь на рік. Науковці пов’язують це з тим, що вища освіта допомагає людям правильніше харчуватися і мати менше шкідливих звичок.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» інформує
Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.