Рубрики : Без рубрики

Проти чаклунів-цілителів

Понад 100 експертів ООН та інших міжнародних організацій ухвалили документ, у якому визначили низку ефективних способів запобігання порушенням прав людини, пов’язаних із «порочною практикою» чаклунства.

Вони рекомендували державам зміцнити контроль за діяльністю традиційних цілителів і заборонити рекламу чаклунів, у тому числі в газетах, повідомляє https://tvi.ua.

«Будь-які заходи повинні відображати підхід, що ґрунтується на дотриманні прав людини, бути всеосяжними. При виробленні таких заходів уряди мають співпрацювати з місцевими громадами та громадянським суспільством», — підкреслили експерти в резюме своїх пропозицій, вироблених на робочій нараді у Женеві.

Правозахисники розглянули весь спектр проблем, пов’язаних із чаклунством. Зокрема, обговорювалися заходи, покликані покінчити з насильством щодо людей з альбінізмом. У деяких країнах альбіносів убивають і калічать для того, щоб роздобути частини їхніх тіл, які, згідно з існуючими повір’ями, мають магічну силу.

Спеціальний доповідач з питання про позасудові страти Агнес Калламард виступила з різким засудженням убивств, пов’язаних із чаклунством, зокрема й убивств так званих «відьом». У бага-тьох країнах світу зберігається віра в їхню магічну силу. Надходять численні повідомлення про те, що жінок, просто запідозрених у чаклунстві, вбивали без будь-якого суду. Нерідко в чаклунстві звинувачують навіть дітей.

«Звинувачення в чаклунстві саме по собі є проявом психологічного насильства, яке супроводжується фізичними нападами немислимої жорстокості, що можуть кваліфікуватися як катування», — заявила спеціальний представник з питання про насильство щодо дітей Марта Сантуш Паіш. Вона додала, що часто такі акти насильства виходять за межі поля зору громадськості і залишаються безкарними.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» інформує
Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.