Рубрики : Без рубрики

Ера напівкіборгів?

Ізраїльський політтехнолог та експерт з питань соціальної психології Давид Ейдельман припустив, що буквально через два покоління відбудеться поділ людей на дві дуже далекі між собою групи, які можна буде вважати двома різними біологічними видами.

У своїх аргументах він посилається на думки філософа Юваль Ной Харарі, який говорив про те, що до 2100 року на людство чекає новий поділ на касти — «суперлюдей» і «безсистемних». В основі такого розмежування — економічна нерівність. Багатші матимуть доступ до різних біотехнологій, які допоможуть їм поліпшити здоров’я, вдосконалити тіло, забезпечать довше життя. А ще вони зможуть вільно користуватися всіма перевагами технологічного прогресу. Решта ж населення з фінансових причин буде обмежена в такому доступі.

Вплине й роботизація виробництва. Через те, що величезна кількість професій, де можливе використання штучного інтелекту, стане роботизованою, багато людей будуть викинуті на периферію економіки.

Усі ці фактори призведуть до того, що еконо-мічна нерівність переросте в «біологічну». За словами самого Давида Ейдельмана, нова еліта не матиме потреби «в іншій біомасі навіть у вигляді мавп на конвеєрі, зігнутих спин на плантаціях або гарматного м’яса на війні».

У такого майбутнього є два сценарії: оптимістичний і не дуже. За першим, еліта допомагатиме решті, займеться її просвітництвом. Однак може статися й так, що напівкіборги дедалі більше відокремлюватимуться від решти «біомаси», що призведе до повного поділу людства.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» інформує
Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.