Рубрики : Без рубрики

Знову вулканічна зима?

Супервулкан, що на території Італії, є серйозною загрозою для всієї планети та її жителів. Особлива небезпека полягає в тому, що ніхто точно не може сказати, коли очікується чергове виверження.

Близько 40 років тому на Флегрейських полях (Неаполь) спостерігалися невеликі підземні поштовхи. Вчених зацікавило це явище, і через деякий час з’ясувалося, що на цій території під землею накопичилося багато магми. Через сильний тиск вона піднялася на 2 кілометри вгору і врізалася у тверді утворення. Через такий спротив тиск дедалі посилювався, і нині існує загроза для всієї планети.

Науковці не можуть передбачити, коли саме відбудеться виверження, але знають одне: якщо це станеться на суші, а не в океані, то на планеті почнеться вулканічна зима. Це означає, що велетенські території, на яких проживають мільйони людей, будуть вкриті товстенним шаром попелу.

Кальдера Флегрейські поля сформувалася приблизно 39 тисяч років тому внаслідок вибуху, який викинув у повітря сотні кубічних кілометрів лави, твердих порід і сміття. На думку вчених, це було найбільше виверження в Європі за останні 200 тисяч років. За геологічними мірками, це виверження відбулося приблизно одночасно з Казбеком на Кавказі і Святою Анною в Південних Карпатах, що в сукупності, найімовірніше, призвело до вулканічної зими, внаслідок якої вимерли неандертальці.

Поруч з Флегрейськими полями — Везувій, виверження якого два тисячоліття тому поховало низку римських поселень, з-поміж яких і легендарні Помпеї.

Останнє виверження на Флегрейських полях сталося 29 вересня 1538 року.

Наші партнери

Cайт Національної спілки журналістів України

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

Збільшити шрифт Зменшити шрифт

Єдина країна

Приєднуйся до нас!

Пам’ятка
Спілки читачів газети
«Чорноморські новини»

Якщо для тебе слова Батьківщина і її воля, демократія і свобода слова, гідність людини і гідність нації – не порожні звуки, а справжні цінності, якщо вважаєш себе громадянином, то ти – наш спільник.   Читати далі.

Бажаєш допомогти?

Кошти на підтримку єдиної обласної української газети Одещини можна переказувати на такі банківські реквізити: поточний рахунок 26006000041996, в ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, код ОКПО 20990766 (обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.