РубрикиБез рубрики

Кульгава прозорість

Постійний моніторинг — запорука відповідальної роботи. Саме так вважають у Міжнародному центрі перспективних досліджень і вже не один рік складають рейтинг прозорості міст та регіонів, оцінюючи, наскільки ефективною, відкритою і доступною для населення є діяльність структур державного управління, місцевого самоврядування та громадського суспільства.

Одещина замикає першу десятку рейтингу, поступившись Волинській, Сумській, Запорізькій, Тернопільській, Чернігівській та Львівській областям. А на призових місцях — Рівненська, Вінницька та Хмельницька.

Сам процес перевірки і внесення даних є досить кропіткою роботою не однієї людини. Враховуються, зокрема, відповіді на опитувальник самого центру, відповіді на запити, відправлені через третю особу («запит таємного клієнта»), аналіз інформації, що є у відкритому доступі на офіційних сайтах відповідних структур та їх сторінках у Фейсбук. Загалом для складання рейтингу було враховано 67 показників прозорості, передусім, відкритість інформаційної політики, відомостей про формування бюджету, державні закупівлі тощо. За несвоєчасне або часткове опублікування даних експерти знімають бали.

Окрім областей, Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД) моніторить і великі міста. Тут перше місце, отримавши 99 балів із 100 можливих, посіла Вінниця. Далі йдуть Хмельницький (97) та Сєверодонецьк (92).

На жаль, Одеса добряче відстає від лідерів, хоч і покращила минулорічні результати. Набравши 75 балів, наш обласний центр ділить 20-е місце із Житомиром. З-поміж 50 міст, які потрапили до рейтингу, є ще один представник Одещини — Ізмаїл. Тут показники геть невтішні: 40 балів і третє місце з хвоста.

«Рейтинг набув особливої актуальності у зв’язку з децентралізацією, переданням владних функцій на місця. Якщо раніше місцеві бюджети та рішення контролювалися з центру, то зараз основна відповідальність покладається на первинний рівень. Місцева влада стає цікавішою й важливішою для людей, відповідно, за нею посилюється громадський контроль», — наголосив Єгор Киян, експерт з економічних питань МЦПД.

Такі рейтинги — лакмусовий папірець, який допомагає зрозуміти реальну ситуацію у містах та регіонах, дисциплінує місцеву владу щодо виконання обов’язків і створює здорову конкуренцію.

Анастасія СКВОРЦОВА,
студентка факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ ім. І.І. Мечникова.

Переглядів: 487
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 40 грн.
  • на 3 місяці — 120 грн.
  • на 6 місяців — 240 грн.
  • на 12 місяців — 480 грн.
  • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 25 грн.
  • на 3 місяці — 75 грн.
  • на 6 місяців — 150 грн.
  • на 12 місяців — 300 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua