РубрикиБез рубрики

«Зоряне послання» від Ілона Маска

Компанія Ілона Маска SpaceX планує запуск свого проєкту супутникового Інтернету Starlink на території України. Вже зараз доступне предзамовлення цієї послуги, яка стартує в наступному році.

Що таке Starlink?

Розробка проєкту почалася ще в 2015-у. З англійської Starlink перекладається як «зоряне послання». Його мета — забезпечити високошвидкісним широкосмуговим Інтернетом місцевості, де раніше він був ненадійним, дорогим чи зовсім недоступним.

Глобальна супутникова система Starlink від компанії SpaceX ще у лютому 2018-го успішно запустила свої тестові прототипи під назвою «TINTIN». За нормативними документами SpaceX, на орбіту Землі до середини 2020-х буде запущено близько 12 тисяч супутників. Супутники Starlink мають власні електростатичні двигуни, що дають змогу маневрувати в космосі й сходити з орбіти в кінці терміну їх служби. На кожному апараті встановлена сонячна батарея, чотири антенні решітки та датчики орієнтації за зірками. Вага супутника — приблизно 260 кг, а сам він схожий на пласку панель.

Ілон Маск анонсував запуск «нового Інтернету» в Європі вже на лютий-березень нинішнього року. А от в Україні ця технологія може стати доступною у 2022-у.

На запитання у твіттері щодо карти активного покриття супутниковим Інтернетом Starlink Маск відповів: «Більша частина Землі буде покрита до кінця року, а до кінця наступного покриття розшириться на всю планету».

Запуск

Під час тестування нового Інтернету користувачі отримали маршрутизатор та антену-приймач. Крім цього, в Apple Store з’явився додаток Starlink, підписка на який коштує 99 доларів на місяць, а пакет підключення обійдеться у 499 доларів. Щодо швидкості, то вона коливається від 50 до 150 Мбіт за секунду, при цьому затримка сигналу складає лише 20—40 мс.

Відгуки користувачів, які встигли протестувати Starlink, за свіченнями Business Insider, дуже обнадійливі. Вони розповідають, що навіть за складних умов швидкість Інтернету сягає 175 Мбіт за секунду. Щоправда, за сильного снігопаду та швидкості вітру 80 кілометрів за годину вона впала до 20—30 Мбіт, про що повідомив житель півночі США.

За три тестових місяці до Starlink приєдналися понад 10 тисяч абонентів з трьох країн (США, Канада, Великобританія).

Реакція українців

Аби розібратися, чи обізнані українці щодо «нового Інтернету», провели опитування. В ньому взяли участь 100 респондентів від 15 до 60 років, різних за статтю та сферою діяльності. На запитання «Чи відомо вам щось про супутниковий Інтернет Starlink?» 51% сказав: «Так, відомо». Відповідно, 49% — нічого про це не чули. Більшість (87%) ставиться до супутникового інтернету позитивно та готова до нового. А от щодо можливості переходу від інших провайдерів на Інтернет Маска, за умови його доступності в Україні, то на таке зголосився лише 21% респондентів, більшість же — 87% — відповіла, що все залежить від ціни на послугу.

Чи лякають опитаних такі нові та прогресивні проєкти? Як показало опитування, 91% не бояться новацій. Серед тих 9%, кого така перспектива лякає, когось тривожить невідомість, хтось просто не розуміє, чим той Інтернет, що є зараз, не влаштовує оточуючих, а двоє відповіли: «такі нові проєкти — загроза здоров’ю».

Залишається тільки чекати і на власному досвіді перевірити, що таке цей Starlink та з чим його їдять.

Анастасія ГИЖИЦЯ,
студентка факультету журналістики,
реклами та видавничої справи
ОНУ ім. І.І. Мечникова.

Переглядів: 489
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 40 грн.
  • на 3 місяці — 120 грн.
  • на 6 місяців — 240 грн.
  • на 12 місяців — 480 грн.
  • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 25 грн.
  • на 3 місяці — 75 грн.
  • на 6 місяців — 150 грн.
  • на 12 місяців — 300 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua