РубрикиБез рубрики

У стані «рідкого скла»

Щоб виявити новий стан речовини, прихований усередині загадкових перетворень, які відбуваються між рідким і твердим станами скла, група вчених з Німеччини та Нідерландів застосувала технологію, що має назву конфокальна мікроскопія.

«Суспензії колоїдних частинок дуже поширені в природі та техніці й інтенсивно вивчаються більше століття», — зазначив співавтор дослідження, професор Андреас Зумбуш з хімічного факультету Констанцького університету. «Коли щільність таких суспензій збільшується до високих об’ємних часток, часто їхня структурна динаміка, перш ніж вони зможуть сформувати впорядковану структуру, зупиняється в неврегульованому, склоподібному стані. Дотепер такі експерименти проводилися з використанням сферичних колоїдів. Однак підвищений інтерес до синтетичних колоїдів як до будівельних матеріалів привів до розробки безлічі нових методів синтезу колоїдних частинок з певною геометрією і взаємодіями».

У своєму дослідженні вчені зосередили увагу на еліпсоїдних поліметилметакрилатних колоїдах. «Через свою форму наші частки, на відміну від сферичних частинок, мають орієнтацію, що породжує абсолютно нові, раніше не вивчені, види складної поведінки», — пояснив Андреас Зумбуш.

«Пророкування рідкого скла залишалося теоретичною гіпотезою впродовж двадцяти років, — сказав ще один співавтор дослідження, професор Маттіас Фукс, науковий співробітник факультету фізики Констанцького університету. —Результати також припускають, що подібна динаміка може працювати в інших склоподібних системах, а відтак допомогти пролити світло на поведінку складних систем і молекул, починаючи від дуже маленьких (біологічних) до дуже великих (космологічних). А ще це потенційно впливає на розробку рідкокристалічних пристроїв».

Дослідження опубліковане в Proceedings of the National Academy of Sciences.

Переглядів: 480
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 40 грн.
  • на 3 місяці — 120 грн.
  • на 6 місяців — 240 грн.
  • на 12 місяців — 480 грн.
  • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 25 грн.
  • на 3 місяці — 75 грн.
  • на 6 місяців — 150 грн.
  • на 12 місяців — 300 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua