РубрикиТема дня

Вакцинації боїмося більше, ніж ковіду

За добу, 11 березня, в Україні зафіксували 12 946 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Зокрема, інфікувалися 649 дітей та 450 медпрацівників. Найбільша кількість підтверджених випадків — у Житомирській (1310), Вінницькій (940), Києві (896), Одеській (757), Львівській (704) та Київській (697) областях. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов. За добу госпіталізовано 3843 особи; летальних випадків — 230.  Загалом станом на 11 березня в Україні на коронавірус захворіли 1 425 522 особи; летальних випадків — 27 685.

Ще 5 березня пан Степанов заявляв, що Україна вступила у третю хвилю поширення COVID-19, відтак цифра у понад 12 тисяч інфікованих — очі-кувана. Але ж іще раніше прогнозували, що 9—10 тисяч захворілих за добу покладуть на лопатки нашу систему охорони здоров’я. На щастя, вона виявилася живучою, оскільки недужих госпіталізують і лікують. Водночас, таке жонглювання прогнозними цифрами ще більше заплутало людей.

У лютому в Україні офіційно розпочалася вакцинація від COVID-19 препаратом Covis-hield/Astrazeneka. Відповідно до дорожньої карти, першими щеплення мали отримати медики. Однак виявилося, що багато з них із недовірою поставилися до якості з такими трудами добутого препарату і відмовилися від вакцинації.

Державна кампанія розгортається повільно і, кажуть, у перші дні це призвело до того, що залишки вакцини просто викидали, адже у флаконі десять доз, а після відкриття пляшечки препарат можна зберігати не більше шести годин.

Щоб уникнути подальшої утилізації, МОЗ дозволило використовувати залишки для вакцинації людей із непріоритетних груп. Але не всіх охочих, а «публічних діячів», які начебто мають таким чином популяризувати вакцинацію серед населення, для чого, власне, й було видано спеціальний наказ, куди вписали публічне щеплення особисто президента і міністра охорони здоров’я.

Київ через державні ретранслятори продовжує закликати до вакцинації, але це не знаходить очікуваного відгуку серед населення. В Україні від початку кампанії щеплено 29378 осіб, тоді як завезли 500 тисяч доз. Далися взнаки погана організація процесу і кепська роз’яснювальна робота.

На Одещині першим у цьому сенсі організувався Центр громадського здоров’я, який створив онлайн-форму, де могли записатися охочі вакцинуватися. Та чи багато хто знає про цей ресурс? Навіть мені, стріляній користувачці мережею, непросто було його знайти.

Щоб зупинити весняну хвилю захворюваності, на цей час годилося б вакцинувати вже близько 50—70% населення.

Чого не досягли.

Люди підозрюють, що у світі почалися «великі торги» на фоні стрімкого поширення коронавірусу. Хтось переконав у якості розробленої вакцини і вдало її спродує, а хтось, як ми, кидається з кутка в куток, не знаючи, як вибратися з ковідної ситуації, котра з кожним днем наступає. Складається враження, що люди бояться вакцинації більше, ніж коронавірусу. Більшість вважає за краще просто зачекати.

У Національній академії наук України використали світовий досвід математичного моделювання для прогнозування динаміки захворюваності та смертності внаслідок інфікування COVID-19. Зростання захворюваності прогнозується уже на кінець квітня: до 40 тисяч заражень і тисячі летальних випадків за добу. І так може тривати до середини травня. Причому в цей період тяжче хворітимуть люди середнього віку.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що на тлі зростання захворюваності не виключає запровадження в Україні жорсткого карантину.

Допоки нема локдауну (не зупинився громадський транспорт і не введено комендантську годину, інші суворі обмеження), мусимо посильно протистояти тяжкій хворобі своєю усвідомленою поведінкою: носити захисні маски, уникати скупчень людей, не переохолоджуватися і, зрозуміло, задуматися про вакцинацію, якої все одно не оминемо.

Ніна ЗАЛЕВСЬКА.

До речі. За даними ВООЗ, у світі вже введено понад 268 млн доз вакцини проти COVID-19. Випадків смерті від вакцини не зафіксовано.

Переглядів: 1042
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 40 грн.
  • на 3 місяці — 120 грн.
  • на 6 місяців — 240 грн.
  • на 12 місяців — 480 грн.
  • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 25 грн.
  • на 3 місяці — 75 грн.
  • на 6 місяців — 150 грн.
  • на 12 місяців — 300 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua