РубрикиБез рубрики

Гуртом весну закликали

У Піщанській сільській територіальній громаді вперше влаштували спільне святкування Масниці, яка з давніх-давен символізує зустріч весни.

Як і колись їхні предки, нинішні селяни за традиційними обрядами провели зиму і запросили у гості, хоч і клопітну (бо ж попереду — нелегка праця на полях-городах), але таку довгоочікувану й обнадійливу — на врожай, на добробут — весну.

Місцеві господині з такої нагоди показали весь свій кулінарний хист. Звісно ж, головне місце на столах посідали символи свята — млинці. Поряд з ними непогано примостилися вареники, пироги, тістечка, торти, кекси, пряники і ще багато смачної здоби — залежно від фантазії та уміння жінок. Усіх частували просто так — із щирої гостинності. Гарного настрою додавала концертна програма творчих колективів громади.

На святковому ярмарку всі, хто прийшов на площу зі своїми кулінарними виробами, позмагалися у конкурсі на найсмачніші та найгарніші млинці. Кожен стіл, кожна страва різнилися своєю рецептурою та дизайном, начинкою і формою, тож вибирати переможця було нелегко.

Не залишилися без уваги й місцеві майстри та майстрині прикладного мистецтва. Організатори влаштували виставку, на якій вони представили найрізноманітніші витвори ручної роботи: плетиво, в’язання, вишивку, різьбу тощо. Кошики, вазочки, картини, фігурки, сумки, пляшки, іграшки, серветки, килимки, рушники барвистими кольорами приковували увагу і викликали щире захоплення.

Як і годиться, під час свята спалили атрибут Масниці — солом’яне опудало «баби-зими». А коли відкрили дорогу весні та пробудженню землі від зимового сну, з почуттям виконаної місії взялися до смакування млинців з ароматним чаєм, веселощів та ігор.

За словами присутніх, такі свята єднають мешканців сіл, створюють позитивні стосунки і сприяють формуванню міцної й дружньої громади. Нагадаю, що ця територіальна громада об’єднала жителів Піщанської, Пужайківської, Гербінської та Шляхівської сільських рад колишнього Балтського району. Очолює її Олексій Пантілєєв, який взяв активну учать у народному гулянні.

Віра ТИХОНОВА,
Піщанська ОТГ
Подільського району.

Переглядів: 948
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 40 грн.
  • на 3 місяці — 120 грн.
  • на 6 місяців — 240 грн.
  • на 12 місяців — 480 грн.
  • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 25 грн.
  • на 3 місяці — 75 грн.
  • на 6 місяців — 150 грн.
  • на 12 місяців — 300 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua