РубрикиБез рубрики

Депресивні продукти

Вам важко змусити себе їсти чи, навпаки, хочеться солодкого або з’являється тяга до конкретного продукту? Будьте пильними, бо це може бути сигналом про зародження депресії і хочеться вам саме того, що, в підсумку, тільки погіршить самопочуття. Ось кілька продуктів, які здатні посилити тривожність людей, схильних до депресії.

Кава і кофеїн

Вчені досі не дійшли згоди щодо впливу кофеїну на організм. Так, у кави є маса корисних властивостей, й існує думка, що в деяких випадках вона може полегшити симптоми депресії. Але, з іншого боку, продукти з високим вмістом кофеїну підвищують тривожність і занепокоєння. Вам слід хоча б на час відмовитися від кави і міцного чаю. Особливо, якщо після чашечки кави (чаю) відчуваєте такі неприємні симптоми, як тривога, головний біль, прискорений пульс і підвищений кров’яний тиск. Якщо ваш організм реагує на кофеїн по-дібним чином і реакція повторюється, від нього однозначно слід відмовитися.

Алкоголь

Як показують дослідження, вживання спиртного і депресія тісно пов’язані між собою. Алкоголь порушує роботу центральної нервової системи, будучи одним з найсильніших транквілізаторів. Він чинить заспокійливо і справді допомагає впоратися зі стресовими станами, діючи миттєво і безвідмовно. Але в спритного є дві фази. Після активного періоду, коли вам весело, легко, спокійно і здається, що все не так уже й погано, починається фаза пригнічення, і наступного дня психологічний стан тільки погіршується. Депресія та алкоголь не тільки не сумісні, а й небезпечні.

Замінники цукру

Штучні підсолоджувачі також підвищують ризик розвитку де-пресії. І тут важливо враховувати той факт, що вони можуть міститися не тільки в замінниках цукру, а й у багатьох інших продуктах харчування. Тому необхідно вивчати інформацію на етикетці й уважно дивитися, чи не присутній у складі аспартам або сахарин.

Цукор

Шкоди завдають не тільки штучні підсолоджувачі, а й звичайний цукор. Численні дослід-ження доводять, що існує зв’язок між надмірним споживанням цукру і поганим настроєм. Це не відбувається миттєво, але раціон з високим вмістом солодкого поступово призводить до порушення психологічного здоров’я. Якщо ви знаєте, що схильні до депресивних станів, цукор краще скоротити до мінімуму.

Гарбузове насіння

Насіння ні в чому не винне, навпаки — корисне, якщо ви сушите його у домашніх умовах. Але в харчовій промисловості насіння обробляють броматом калію, який перешкоджає поглинання йоду щитовидною залозою. А здоров’я щитовидки має вирішальний вплив на настрій.

Трансжири

Це штучно синтезовані олії (маргарин, заправки і соуси), які містяться у продуктах фаст фуду, гамбургерах, чіпсах і кондитерських виробах. Вони також сприяють розвитку депресії, поступово діючи на стан організму. Так, в Іспанії проводилися дослідження за участю 12000 студентів. За шість років спостережень учені дійшли висновку, що любителі швидкого харчування набагато частіше страждають на депресію. Також було доведено, що у шанувальників фаст фуду ускладнюється обмін речовин, а це зумовлює погіршення загального самопочуття.

Перероблене м’ясо

Сосиски, ковбаси та м’ясні напівфабрикати — не найкорисніша їжа з багатьох причин, й особливо, якщо ви перебуваєте в депресивному стані. Тому позбувайтеся звички швидко перекусити перед телевізором кількома бутербродами з ковбаскою.

Продукти з високим глікемічним індексом

До них належать такі популярні гарніри, як рис і картопля. Їх також не рекомендують їсти людям, схильним до де-пресії. Замініть їх на овочі, темний рис або бобові.

Звичайно, названі вище харчі не варто виключати з раціону назавжди. Але щоб допомогти своєму організму подолати важкий період, потрібно обов’язково скорегувати харчування і скоротити кількість депресивних продуктів, які вам у цей момент тільки зашкодять.

Джерело: GoodHouse.

Переглядів: 646
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 40 грн.
  • на 3 місяці — 120 грн.
  • на 6 місяців — 240 грн.
  • на 12 місяців — 480 грн.
  • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 25 грн.
  • на 3 місяці — 75 грн.
  • на 6 місяців — 150 грн.
  • на 12 місяців — 300 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua