РубрикиБез рубрики

Книжка — на задвірках

Лише 27% українців читають частіше, ніж раз на тиждень. А щоденних читачів в Україні тільки 8%.

Такі тривожні цифри озвучила директорка Українського інституту книги Олександра Коваль під час форуму «Україна 30: Культура. Медіа. Туризм», повідомляє «Укр-інформ».

РубрикиТема дня

Вакцинації боїмося більше, ніж ковіду

За добу, 11 березня, в Україні зафіксували 12 946 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Зокрема, інфікувалися 649 дітей та 450 медпрацівників. Найбільша кількість підтверджених випадків — у Житомирській (1310), Вінницькій (940), Києві (896), Одеській (757), Львівській (704) та Київській (697) областях. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов. За добу госпіталізовано 3843 особи; летальних випадків — 230.  Загалом станом на 11 березня в Україні на коронавірус захворіли 1 425 522 особи; летальних випадків — 27 685.

Ще 5 березня пан Степанов заявляв, що Україна вступила у третю хвилю поширення COVID-19, відтак цифра у понад 12 тисяч інфікованих — очі-кувана. Але ж іще раніше прогнозували, що 9—10 тисяч захворілих за добу покладуть на лопатки нашу систему охорони здоров’я. На щастя, вона виявилася живучою, оскільки недужих госпіталізують і лікують. Водночас, таке жонглювання прогнозними цифрами ще більше заплутало людей.

РубрикиБез рубрики

Борщ, що підкорює світ

Миколаївський підприємець виготовляє та експортує органічну консервацію. З чого все почалося і як борщ, сало, часник у банках та інші консервовані продукти з України почали підкорювати ринки Європи, США та ОАЕ?

У 2014 році Ян Островський — підприємець з Первомайська — разом з волонтерами готував та возив продукти українським військовим у зону проведення АТО. Волонтери закривали в скляні банки концентрований борщ і перетерте сало з часником. Такий борщ був готовим для вживання — достатньо було долити окропу. Ідея виявилася цікавою, тож коли ситуація із забезпеченням на фронті налагодилася і волонтерська допомога стала менш потрібною, продукт почали готувати на продаж.

РубрикиБез рубрики

Гуртом весну закликали

У Піщанській сільській територіальній громаді вперше влаштували спільне святкування Масниці, яка з давніх-давен символізує зустріч весни.

Як і колись їхні предки, нинішні селяни за традиційними обрядами провели зиму і запросили у гості, хоч і клопітну (бо ж попереду — нелегка праця на полях-городах), але таку довгоочікувану й обнадійливу — на врожай, на добробут — весну.

РубрикиБез рубрики

Молочна мініферма Маслових

З кожним роком наші села дедалі більше занепадають. Люди, не маючи роботи, змушені виїжджати на заробітки в європейські країни, де піднімають чужий аграрний сектор, промислове виробництво, займаються автоперевезеннями або доглядають стареньких. Але, на щастя, є й такі, хто демонструє, що і вдома може бути інакше.

Світлана і Василь Маслові із Кричунового, утримуючи корів, розширили сімейну справу до рівня фермерського господарства. Минулого літа вони зареєстрували власне підприємство «Молочний дар-Плюс». І сьогодні на їхній міні-фермі — 32 голови великої рогатої худоби перспективних порід. Щоб збудувати приміщення для тварин і придбати дещо з обладнання, скористалися допомогою канадського проєкту «Добробут громад», однак чомусь всього обіцяного так і не отримали.

РубрикиБез рубрики

Не області, а території?

Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов розказав про новий поділ України — на функціональні типи територій, який, за його словами, дозволить ефективно зосередити ресурси, спрямовані на розвиток регіонів.

Поділ на 10 функціональних типів територій дасть, вважають в уряді, економічні переваги жителям різних областей і дозволить ефективніше розвивати регіони. Вперше області розділять за схожістю соціально-економічних характеристик і без прив’язки до встановлених меж.

РубрикиБез рубрики

Візит — час — гроші

Офіс ефективного регулювання BRDO сформував комплекс рекомендацій для Одеської області щодо полегшення ведення бізнесу на основі нещодавно презентованих результатів рейтингу Regional Doing Business — 2020. За результатами цього дослідження, Одеса посіла 18-е місце.

Зокрема, ми на 10—11-й позиції у компоненті «Одержання дозволу на будівництво» — проходження необхід-них процедур потребує 104 дні.

РубрикиБез рубрики

Вікно можливостей не вічне

Україна має величезний природний потенціал для фермерства й економічного розвитку сіл. Так, близько 40% українських сільгоспземель — чорноземи. Попри це рівень життя в селах досі низький. Чому так? Тому що родючі землі використовують неефективно.

Щоб виправити ситуацію, потрібен рушій — земельна реформа. Головне — не зупиняти її на пів шляху, а ухвалити законодавчу базу, що виведе земельні відносини з-під дії всіляких мораторіїв і з тіньового обігу, унеможливить корупційні схеми, наповнить місцеві бюджети та збільшить рівень доходу селян.

РубрикиБез рубрики

Сексизм у рекламі

Український влада планує боротися із сексизмом і дискримінацією в рекламі: 266 народних депутатів підтримали в першому читанні відповідний законопроєкт.

Цим наші законотворці зробили суттєвий поступ у боротьбі з гендерною дискримінацією у рекламі. Йдеться про рекламу, яка стверджує перевагу однієї статі над іншою, принижує гідність людини за статевою ознакою, містить гендерні стереотипи.

РубрикиБез рубрики

Невисловлене, або Білим по чорному...

Невисловлене, або  Білим  по  чорному...
Ми в боргу перед пам’яттю тих, кого вже нема серед нас.

Нещодавно прочитав інтерв’ю Володимира Кабаченка з Тарасом Максим’юком, надрукованого в останньому випуску журналу «ОБРАЗ.М» за 2020 рік. Знаний і шанований колек-ціонер доклав багато зусиль задля реанімації напівзабутих імен українців Одеси, які зробили значний внесок у розвій вітчизняної культури. Серед таких і Михайло Жук — яскравий представник української сецесії початку ХХ століття, живописець, графік, кераміст, педагог і письменник. Тарас Іванович активно популяризує творчість М. Жука, зокрема завдяки мандрівній виставці панно «Біле і чорне», яке за останні дев’ять років побувало вже у 12 обласних центрах України.

Чому після прочитаного я закцентував увагу саме на постаті Михайла Жука? Насамперед тому, що хочу з’ясувати деякі моменти щодо ролі тих чи інших дослідників у справі відновлення пам’яті про цього митця: Сергія Лущика, Василя Барладяну, Тараса Максим’юка, Сергія Шевельова та Івана Козирода. Саме вони були піонерами у цій шляхетній справі на півдні України. Двоє останніх є авторами першого у повоєнний період альбому про Михайла Жука з досить розлогою вступною статтею. На адресу авторів не раз звучала критика, часто й справедлива (самокритичним щодо цієї книжки є і її співавтор Іван Козирод, про що нижче). Так, через два роки після виходу альбому, в 1989-у, на засіданні секції книги у Будинку учених з тезисними повідомленнями виступили його рецензенти С. Лущик та Т. Максим’юк. У рецензії, з-поміж іншого, уточнювалися окремі факти біо-графії М. Жука, атрибуція його творів. Дивно, що авторів альбому на це обговорення не запросили…

РубрикиБез рубрики

Гра у лотерею з... патогенами

Коаліція провідних учених світу закликала уряди країн нейтралізувати першопричину спалахів нових невідомих хвороб — знищення природи, пише zn.ua з посиланням на британську газету The Guardian.

Найважливіші інвестиції та дії, що допоможуть уникнути потенційних пандемій у майбутньому, наразі відсутні, вважає коаліція вчених. Світ нині фактично грає в лотерею з дикою природою.

РубрикиБез рубрики

«Тисячу і триста літ зберігали святощі наші»

До 1140-річчя Велесової Книги

За останні десятиліття світ побачив чимало перекладів цієї таєм-ничої літературної, історичної та духовної пам’ятки українського народу. «Але праця С. Піддубного значно точніша і переконливіша», — визнавав доктор філологічних наук Валентин Таранець. І додавав: «…також ніхто з інших науковців так ґрунтовно не прокоментував Книгу, як це зробив він. І саме через це свою наукову працю «Велесова Книга (історико-лінгвістичне дослідження)» я писав за перекладом Сергія Васильовича». А ось відгук кандидата наук, поетеси Антоніни Царук: «Прочитання «Велесової книги» Сергієм Піддубним — це захоплююча історико-етимологічна манд-рівка до витоків слова, віри, духа, це якісь кванти самоусвідомлення, що ламають нав’язані упродовж віків стереотипи».

Сергій Піддубний доволі відповідально підійшов до перекладу і тлумаченню Книги. Він не тільки уточнив низку важкозрозумілих місць і встановив ім’я автора Влескниги, а й відчитав те, чого не помітили інші перекладачі. А поза їхньою увагою залишилися дуже важливі речі: наші прародителька Лада і тотем Овена, племена «окрів і венців» (тобто «укрів і венедів»), терміни «мова» і «мовинство», календар наших праотців, який також слугував їм за релігійну систему, і багато чого іншого.

РубрикиБез рубрики

Депресивні продукти

Вам важко змусити себе їсти чи, навпаки, хочеться солодкого або з’являється тяга до конкретного продукту? Будьте пильними, бо це може бути сигналом про зародження депресії і хочеться вам саме того, що, в підсумку, тільки погіршить самопочуття. Ось кілька продуктів, які здатні посилити тривожність людей, схильних до депресії.

Кава і кофеїн

Вчені досі не дійшли згоди щодо впливу кофеїну на організм. Так, у кави є маса корисних властивостей, й існує думка, що в деяких випадках вона може полегшити симптоми депресії. Але, з іншого боку, продукти з високим вмістом кофеїну підвищують тривожність і занепокоєння. Вам слід хоча б на час відмовитися від кави і міцного чаю. Особливо, якщо після чашечки кави (чаю) відчуваєте такі неприємні симптоми, як тривога, головний біль, прискорений пульс і підвищений кров’яний тиск. Якщо ваш організм реагує на кофеїн по-дібним чином і реакція повторюється, від нього однозначно слід відмовитися.

РубрикиБез рубрики

Як за пазухою. У носі

Жителька Англії впродовж майже 60 років страждала від постійної закладеності носа та нежитю. А причиною виявилася кісточка апельсина, що потрапила в її носову порожнину ще в дитячому віці.

Англійці Бетті Макфейл за кілька років сповниться 70. Практично шість десятиліть жінка жила з постійним нежитем і почуттям дискомфорту у носі — їй весь час доводилося дихати через рот. Але зовсім недавно, коли вона чхнула, з її носа вилетіла апельсинова кісточка. Після цієї події Бетті змогла нарешті нормально вдихнути повітря, а неприємні відчуття, що супроводжували її 60 років, зникли.

РубрикиБез рубрики

Борги попередніх власників

Тема укладання договорів купівлі-продажу майна завжди була актуальною для населення. Про нюанси, на які варто звертати увагу покупцям квартири, аби не потрапити у пастку, розповідає юристка Третього одеського бюро правової допомоги Тетяна ДІМОВА.

Досить поширена ситуація, коли підприємства, які надають комунальні послуги: 1) змушують нових власників нерухомості погашати борги «за попередніх власників»; 2) включають цю заборгованість до особового рахунку нових власників; 3) відмовляються укладати нові договори про надання житлово-комунальних послуг.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 40 грн.
  • на 3 місяці — 120 грн.
  • на 6 місяців — 240 грн.
  • на 12 місяців — 480 грн.
  • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 25 грн.
  • на 3 місяці — 75 грн.
  • на 6 місяців — 150 грн.
  • на 12 місяців — 300 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua