РубрикиБез рубрики

Податкові зміни для спрощенців

Спрощена система оподаткування, обліку та звітності — особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених Податковим кодексом України, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

Станом на 1.12.2020 року в Одеській області кількість суб’єктів господарювання — фізичних осіб, які перебували на обліку в податкових органах, становила 136837, з яких тих, хто обрав спрощену систему оподаткування, — 88777, у тому числі: першу групу — 15547, другу — 42152, третю — 31078 осіб.

Законом від 1.12.2020 року №1017-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій» внесені зміни до ст. 291.4 ст. 291 Кодексу, відповідно до яких суб’єкти господарювання, що застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, зокрема фізичні особи-підприємці, поділяються на такі групи платників єдиного податку:

— перша група — фізичні особи-підприємці, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної заро-бітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року;

— друга група — фізичні особи-підприємці, обсяг доходу яких протягом року не перевищує 834 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року;

— третя група — фізичні особи-підприємці обсяг доходу яких протягом року не перевищує 1167 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Законом №1017 внесені також зміни до п. 61 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу. Відповідно до них з 1 січня 2021 року до 1 січня 2022-го реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої — четвертої груп (фізичними особами-підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють реалізацію: технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту; лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я; ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Водночас, Законом №1072-ІХ для фізичних осіб-підприємців першої групи єдиного податку передбачене тимчасове звільнення від сплати єдиного податку та єдиного внеску, а саме: звільнення платників єдиного податку першої групи від сплати цього податку за грудень 2020 року та січень — травень 2021-го; звільнення від нарахування, обчислення та сплати ЄВ платників єдиного податку першої групи в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за пері-оди з 1 по 31 грудня 2020 року, з 1 по 31 січня, з 1 по 28 лютого, з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2021-го за себе, та визначено, що такі періоди включаються до страхового стажу.

З 1 січня 2021-го для фізичних осіб-підприємців змінюється і порядок ведення обліку доходів та витрат, зокрема:

— фізичні особи-підприємці — платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками ПДВ, матимуть право вести облік у довільній формі як у паперовому, так і в електронному вигляді шляхом помісячного відображення отриманих доходів;

— фізичні особи-підприємці — платники єдиного податку третьої групи, які є платниками ПДВ, зможуть вести облік у довільній формі як у паперовому, так і в електронному вигляді шляхом помісячного відображення доходів та витрат.

Звертаємо увагу, що з 1 січня 2021 року скасовано вимогу для платників єдиного податку щодо реєстрації книги обліку податків у податкових органах. При цьому їм не потрібно подавати будь-які заяви чи повідомлення до контролюючого органу щодо скасування реєстрації книг, які були зареєстровані у 2020-у.

Слід зазначити, що при веденні обліку в довільній формі платники єдиного податку мають право застосовувати будь-який спосіб обліку доходів: це можуть бути записи у будь-якому довільному реєстрі — паперовому зошиті, журналі чи в електронній таблиці у файлі Excel. У тому числі вони можуть продовжувати вести Книгу обліку доходів (для платників єдиного податку першої, другої та третьої груп, які не є платниками ПДВ) та Книгу обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками ПДВ) за чинними на сьогодні формами.

Зміни щодо форми ведення обліку доходів і витрат не скасовують обов’язку для всіх платників податків з ведення обліку доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів (документів на придбані товари) та їх належне зберігання. Для платників єдиного податку, які є платниками ПДВ, продовжують діяти всі вимоги Податкового кодексу щодо обліку ПДВ.

Головне управління ДПС
в Одеській області.

Переглядів: 138
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 40 грн.
  • на 3 місяці — 120 грн.
  • на 6 місяців — 240 грн.
  • на 12 місяців — 480 грн.
  • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 25 грн.
  • на 3 місяці — 75 грн.
  • на 6 місяців — 150 грн.
  • на 12 місяців — 300 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua