РубрикиБез рубрики

Підтримаймо наші театральні проєкти!

Уперше на престижній європейській платформі інновацій оперного та балетного мистецтв «Fedora» у шорт-лист потрапили два проєкти українських культурницьких інституцій — Київського національного академічного театру оперети та Національної опери України.

Вони стали номінантами на отримання гранту однієї з найпрестижніших і найавторитетніших міжнародних платформ «Fedora», що займається розвитком та фінансуванням культурних за-кладів і проєктів за чотирма основними напрямками — балет, опера, мистецька освіта та цифрове мистецтво — і яка наразі об’єднує 95 провідних театрів опери та балету, а також різноманітні фестивалі у 25 країнах світу. Упродовж лютого триватиме голосування на цій платформі, а імена переможців конкурсу оприлюднять у червні цього року.

Чим же цікаві українські проєкти?

Національна опера України представила ідею нової постановки сучасного балету «Roots» («Коріння»). Актуальний соціальний проєкт, який крізь призму постмодерного мистецтва й танцю порушує найважливіші сучасні світові проблеми — рівності та єдності, формування меж, кордонів і демонтажу невидимих стін, що з’являються між людьми, глобальної кризи та кліматичних змін.

Це спосіб висловитися і спосіб впоратися з проблемами нашого світу через танець і музику — мову, зрозумілу для всіх, незважаючи на національність, стать, вік чи конфесію.

Символіка коріння у цій роботі пов’язує людей як між собою, так і з природою та світом навколо нас. Це водночас є напрочуд конкретним образом, адже це те, що є важливим для життя на нашій планеті, а заодно це символ занурення у глибини часу, людської історії.

Свої ідеї автори доноситимуть через музику Й.С. Баха (1685 — 1750) та Г.М. Горецького (1933 — 2010), апелюючи до вічних цінностей, доводячи глядачеві, що мистецтво за всієї своєї тендітності та вразливості може бути надзвичайно потужною й переконливою силою.

Творчий колектив проєкту під керівництвом народного артиста України, генерального директора та художнього керівника театру Петра Чуприни, включає молодих і талановитих фахівців з різних країн, об’єднаних сучасним, прогресивним баченням театрального мистецтва. Цікаво, що костюми, оригінальні рішення для сцени в рамках цього проєкту будуть виготовлені з перероблених матеріалів, а відтак це дасть змогу команді продемонструвати споживачам культурного продукту спрямованість на екологічно безпечну діяльність.

Не менш цікавий і проєкт Київ-ського театру оперети, що представив футуристичний космічний балет на музику французького композитора Дідьє Маруані, лідера Space Group. Планується, що цей балет буде в репертуарі театру протягом трьох років. У літній період транслюватиметься на YouTube-каналі Київської оперети.

Музика Маруані, вщерть сповнена космічних ритмів, енергії, свободи та любові, надихнула французького хореографа Дельфін Аттальї на створення справжнього космічного шоу — неокласичного балету, що буде цікавим для представників різних поколінь. Головні герої, подорожуючи планетами самотності, байдужості й насильства, шукають любов, симпатію та доброту. Але їх можна знайти лише в чистих і відкритих серцях інших людей.

Зосереджуючись на вічних темах, шоу перенесе глядачів у світ фантазій та фантазійних образів. Краса музики й танців буде посилена за допомогою новітніх технологій — у сценографії використовуватимуться елементи додаткової реальності. Електронну музику Дідьє Маруані виконуватиме оркестр Київського театру оперети (диригент Ігор Ярошенко). Художній керівник проєкту — Богдан Струтинський, народний артист України, генеральний директор-художній керівник театру з 2004 року.

Активна участь у голосуванні може дати шанс українським інноваційним театральним проєктам уперше отримати фінансування від європейської платформи «Fedora»з головним офісом у Парижі (Palais Garnier), а також презентувати вітчизняну постановку глядачам у всьому світі.

Тим більше, що голосувати дуже просто — у два кліки! Необхідно, авторизувавшись через ФБ, перейти за лінками:

за проєкт Національної опери України — https://www.fedora-platform.com/.../roots-working-title/359

за проєкт Київського театру оперети — https://www.fedora-platform.com/.../futuristic.../313...

Юлія ЯСІНА.

Переглядів: 142
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 40 грн.
  • на 3 місяці — 120 грн.
  • на 6 місяців — 240 грн.
  • на 12 місяців — 480 грн.
  • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 25 грн.
  • на 3 місяці — 75 грн.
  • на 6 місяців — 150 грн.
  • на 12 місяців — 300 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua