РубрикиБез рубрики

Портативний сенсор для рослин

Дослідники Сінгпур-Массачусетського технологічного центру (SMART) у співпраці з Лабораторією біологічних наук Temasek розробили портативний оптичний сенсор, здатний вимірювати рівень стресу в рослин у польових умовах, повідомляє Tokar.ua.

Головна функція портативного сенсора Raman полягає в точному визначенні рівня азоту, а також деяких інших життєво важливих показників у рослин. Це дозволяє значно підвищити їх урожайність без використання нітратів.

«Наше дослідження засвідчило, що практичні вимірювання, які передбачають використання нового портативного сенсора Raman, за ефективністю не поступаються дослідженням, проведеним настільним спектрометром у лабораторних умовах, — зазначив професор електротехніки та комп’ютерних наук Массачусетського технологічного інституту Раджев Рам. — Ми показали, що попередня діагностика дефіциту азоту в рослин — необхідного нутрієнта (поживної речовини) та найважливішого складника добрив — можлива завдяки саме портативному сенсору.

Попри те, що дослідження  в основному стосувалося вимірюванню рівня азоту, пристрій можна використовувати і для визначення інших фенотипів стресу для рослин, як-от: нестача води, стрес від спеки чи холоду, сольовий або незначний стрес.

Команда науковців вірить, що отримані нею дані можуть допомогти фермерам збільшити врожай, забезпечуючи при цьому якнайменший  вплив на природу, зокрема мінімізуючи за-бруднення водних екосистем завдяки скороченню викидів азоту та його просочуванню в ґрунтові води.

Переглядів: 132
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 40 грн.
  • на 3 місяці — 120 грн.
  • на 6 місяців — 240 грн.
  • на 12 місяців — 480 грн.
  • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 25 грн.
  • на 3 місяці — 75 грн.
  • на 6 місяців — 150 грн.
  • на 12 місяців — 300 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua