РубрикиБез рубрики

Тарифний компроміс. Надовго?

9 лютого за ініціативи Президента України Володимира Зеленського підписано меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та гарячої води населенню, що забезпечить стале проходження цього опалювального сезону та підготовку до наступного.

Меморандум укладено між Кабінетом Міністрів в особі міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова і першого заступника Міністра енергетики Юрія Вітренка, Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, НАК «Нафтогаз України» і мерами українських міст. Документ підписаний у присутності прем’єр-міністра Дениса Шмигаля і заступника керівника Офісу Президента Кирила Тимошенка.

Від міських голів меморандум підписали Сергій Сухомлин (Житомир), Віталій Кличко (Київ), Геннадій Труханов (Одеса), Анатолій Федорук (Буча). За допомогою відеозв’язку були присутні мер Дніпра Борис Філатов , Маріуполя — Вадим Бойченко та Львова — Андрій Садовий.

Згідно з підписаним документом, до кінця опалювального сезону 2020—2021 років українці безперебійно отримуватимуть опалення у свої домівки. Вартість послуги постачання теплової енергії та гарячої води у багатоквартирні будинки протягом нинішнього опалювального сезону не зміниться.

«Підписання цього меморандуму свідчить про взаєморозуміння між урядом та місцевою владою щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води. Це важливий крок назустріч органам місцевого самоврядування та населення, що є споживачами послуг теплопостачання. Ми не допустимо збоїв у роботі підприємств теплопостачання та забезпечимо теплом українців протягом всього опалювального періоду», — наголосив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Меморандум також передбачає, що підприємства теплопостачання гарантовано отримуватимуть газ для виробництва тепла і постачання його в до-мівки українців упродовж усього опалювального періоду 2020—2021 років. Для цих підприємств передбачені відтермінування оплати за природний газ та компенсації різниці між ринковою ціною природного газу і ціною, врахованої в тарифах за тепло. Уряд гарантує, що фінансування цих компенсацій не перекладатимуть на органи місцевого самоврядування.

Як запевняє пресслужба Мінрегіону, «Нафтогаз України» розробить та запровадить до 1 вересня 2021-го довгострокові цінові пропозицій для забезпечення сталого рівня цін на природний газ для підприємств теплопостачання.

Міські голови позитивно оцінили діалог, який відбувся між урядовцями, представниками місцевого самоврядування та енергогенеруючих компаній. Скажімо, мер Дніпра Борис Філатов, який не раз виступав з гострою критикою на адресу нинішніх очільників найвищих гілок державної влади, зауважив: «Дуже важливо, що сьогодні ми досягли компромісу. Незалежно від політичних поглядів та партійної приналежності, нам вдалося об’єднати зусилля уряду, Офісу Президента і мерів, щоб досягти спільного результату для наших людей».

«Вперше, — наголосив одеський міський голова Геннадій Труханов, — відбувається такий прозорий та відвертий діалог між центральною владою й місцевим самоврядуванням, і це дає важливі результати для громадян України».

«Підписання меморандуму — це перший крок у налагодженні дієвого діалогу між центральною владою та місцевим самоврядуванням з питань централізованого теплопостачання. Ми очікуємо, що уряд дотримається усіх домовленостей і не допустить кризи в системі теплозабезпечення населення та соціальних об’єктів», — висловив сподівання голова Асоці-ації міст України Віталій Кличко.

А ще столичний мер і голова АМУ підкреслив: «Це тільки перший крок, але він дуже важливий. Бо ситуація сьогодні складна. А вже у травні теплопостачальні підприємства мають перейти на роботу в умовах ринку природного газу. Для напівзбанкрутілих підприємств та зношеної інфраструктури це дуже серйозний виклик, адже від роботи теплопостачальних підприємств залежить якість і надійність послуг для населення. Тому я звернувся до прем’єр-міністра з пропозицією створити антикризовий енергетичний штаб, розробити й затвердити комплексний план дій щодо фінансового оздоровлення підприємств теплоенергетичного комплексу, аби вони змогли стати повноцінними учасниками ринку газу. Я переконаний, ці питання мають бути пріоритетом у 2021 році як для місцевого самоврядування, так і для уряду».

Учора голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький провів селекторну нараду, поінформувавши голів райдержадміністрацій, райрад і територіальних громад про підписаний меморандум, зокрема щодо зобов’язань, узятих урядом, не перекладати борги, які виникли внаслідок недофінансування обіцяних державою компенсацій, на органи місцевого самоврядування.

Переглядів: 473
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 40 грн.
  • на 3 місяці — 120 грн.
  • на 6 місяців — 240 грн.
  • на 12 місяців — 480 грн.
  • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 25 грн.
  • на 3 місяці — 75 грн.
  • на 6 місяців — 150 грн.
  • на 12 місяців — 300 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua