РубрикиБез рубрики

Музей виборчого абсурду

Минають часи, змінюються політики, відповідно до часу змінюються і їх обіцянки. І якщо десять років тому головним аргументом за вибір певного кандидата була гречка, то сьогодні людей намагаються підкупити тестами на коронавірус та постановкою на облік у підпорядкованій кандидатові поліклініці…

Уся біда в тому, що у нас надто коротка пам’ять.

Скажіть, а хто сьогодні пам’ятає, що проєкт Української федеративної республіки у 1994 році запропонував Анатолій Вассерман, який балотувався до Одеської міської ради? Що тоді ж у його проєкті і з’явився термін «Малоросія»? Хто згадає, що лозунг щодо розпаду України і символ георгіївської стрічки використовувався українськими політиками з 2004-го, а то й раніше? І що слоган «Україна — це ти» — зовсім не новий?..

Цими днями у затишному куточку Молдаванки, на Садіковській, 25, відкрився Музей виборів.

— Ми багато років збирали все, що пов’язане з виборами, і хочемо, щоб це міг побачити кожен. Тому вирішили піти на незвичний крок і відкрити справжній музей, — розповідає голова Одеської обласної організації Комітету виборців України Анатолій Бойко.

У музеї представлені матеріали про вибори за весь час вільної України, і не тільки. Як-от запрошення на зустріч із кандидатом до Одеської міської думи, датоване 1917 роком, і партій-ний квиток комуніста часів СРСР. У кількох невеличких кімнатах напівпідвального приміщення помістилося лише 250 експонатів. А їх насправді близько тисячі. Тож щойно створений музей уже має свої «запасники».

На вході — стенд із різноманітною «гречкою». Товари, якими підкуповували виборців упродовж десятиліть, дуже різні: консерви і крупи, сирокопчена ковбаса, печиво і згущене молоко, олія і мінеральна вода із власним портретом кандидата... Чим лишень не приваблювали електорат! Один із креативненьких видів «гречки» — безкоштовний «секонд хенд».

В одному із залів музею — виборча дільниця. Тут є кабінка для голосування, призначена для людей з обмеженими можливостями, й урна для бюлетенів. У цьому ж залі й манекен на ім’я Хамелеон Федорович — символ агітатора, одягнений з ніг до голови у спеціальну агітаційну форму.

Музей виборів — це справжній музей абсурду: обличчя кандидатів можна побачити і на сувенірних гривнях, і на квитках на концерт групи «Scorpions», і на пляшках з водою, і на шкільних щоденниках… Політики не зупиняються навіть перед тим, щоб використовувати для власного піару дітей, релігію, мистецтво та літературу.

Окремий стенд присвячений агітаційним ворожим матеріалам проти України. Є серед експонатів Конституція Росії, яку, за словами одного з одеситів, вручили йому перед виборами 2010-го на вулиці як зразок для України. Є книга про Жириновського, яку також роздавали безкоштовно в центрі Одеси у 2000-у, є книга з абсолютно антиукраїнською риторикою, видана у Тирасполі, яку знайшли в одному з готелів міста на книжковій полиці…

— Ми щиро сподіваємося, що людям буде цікаво, але головне — що вони замисляться над тим, кого обирають. Тобто у музею не лише пізнавальна, а й виховна функція, — зазначає Валерій Болган, головний редактор сайту «Ізбірком», один з творців музею.

Експонатів з нинішніх виборів на полицях музею поки що нема — вони поповнять колекцію незабаром. Планується, що музей стане своєрідним хабом для проведення тематичних івентів, дискусій, кінопоказів.

Ольга ФІЛІППОВА.

Переглядів: 502
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua