РубрикиБез рубрики

Які ідеології сповідують українські партії

Не ми хапаємо ідею, а ідея схоплює і жене нас на арену, щоби ми, як невільники-гладіатори, билися за неї. Так буває з усяким істинним трибуном або апостолом.
Генріх ГЕЙНЕ.
Цінність ідеї не має нічого спільного з щирістю її оповісника.
Оскар ВАЙЛЬД.

 «Я розпочав дискусію навколо цієї теми, бо хочу, щоб ми врешті-решт відійшли від радянських практик вибору «сильного лідера» на користь сильної ідеології», — цитує «Українська правда» учасника клубу «УП» (club.pravda.com.ua) Дмитра Грибача (сценарист, бренд експерт), який , власне, і запропонував порушити тему, що лягла в основу цієї публікації.

Ідеологія «Слуги народу»: «Зійтись до купи з президентом»

Що не кажи, а «Слуга народу» — це ідеологічний феномен.

З одного боку, «СН» — традиційний для України електоральний проєкт, створений під лідера, і типовий приклад «всеосяжної» партії. Цим терміном ще в 1966 році німецький політолог Отто Кіркхаймер позначив різновид політичного об’єднання, що з’явився після Другої світової війни. «Всеосяжна» партія не має чіткої ідеології, орієнтується на одномоментні суспільні настрої та прагне бути привабливою для всіх соціальних груп.

РубрикиБез рубрики

«Ваш прогрес — це наш прогрес»

У вівторок, 6 жовтня, відбувся 22-й саміт Європейський Союз — Україна.

ЄС представляли президент Європейської Ради Шарль Мішель і високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель (він замінив президентку Єврокомісії Урсулу фон дер Ляєн, яка перебуває на карантині), Україну — Президент Володимир Зеленський.До речі, від початку пандемії коронавірусу це був перший двосторонній саміт, який проходив не онлайн, а в Брюсселі. І це, зазначають експерти, є добрим сигналом. Бо, мовляв, попри зауваження і критику, які лунають з Європи на адресу нинішньої української влади, ЄС усе ж не відсуває нашу державу на задвірки своєї уваги, а продовжує підтримувати і морально, і матеріально, і санк-ційно у нашому протистоянні з ворогом з-за «поребрика».

РубрикиБез рубрики

Бойкотувати «чорнуху» і не поширювати фейки

Місцеві вибори 2020 року — виклик для всієї країни, і для української журналістики також. Незалежні й відповідальні медіа — запорука чесної і прозорої виборчої кампанії, результатам якої довірятиме суспільство. Саме тому в період виборів особливої ваги набуває дотримання журналістами професійних стандартів і Кодексу етики українського журналіста.

Відповідне звернення до журналістів бойкотувати «чорний піар» та не поширювати фейки ухвалив секретаріат Національної спілки журналістів України.

РубрикиБез рубрики

Прапор ВМС над «Південним»

Над одним із причалів порту «Південний» 1 жовтня урочисто замайорів прапор Військово-Морських сил України. Відтепер цей причал — ще один пункт базування катерів ВМС наших Збройних сил.

Святкову церемонію очолив командувач українських ВМС контр-адмірал Олексій Неїжпапа, прибувши до місця базування на одному з катерів типу «Айленд». Серед гостей — представники місцевої влади та керівництво порту. Присутні вшанували пам’ять військовослужбовців, полеглих за незалежність і територіальну цілісність України.

РубрикиБез рубрики

...та «інших російських агентів»

У Посольстві США в Україні надали роз’яснення щодо дії санкцій на бізнес-партнерів підсанкційної особи: ті, хто надає матеріальну підтримку підсанкційним особам чи організаціям, самі можуть стати об’єктом санкцій. Про це йдеться у заяві, оприлюдненій 5 жовтня на сайті дипустанови, повідомляє «Укрінформ».

У посольстві нагадали, що 10 вересня Сполучені Штати запровадили санкції проти Андрія Деркача та «інших російських агентів» за спробу вплинути на виборчий процес у США: «Деркач підтримує тісні зв’язки з російськими спецслужбами та вже понад десять років служить активним російським агентом, використовуючи маніпуляції та обман для спроби вплинути на вибори в США та деінде у світі».

РубрикиБез рубрики

«Хаджибей» підкорює Туреччину

Українсько-грузинсько-турецький пригодницький повнометражний фільм «Фортеця Хаджибей» із 1 жовтня вийшов у широкий прокат у Туреччині.

Загалом показ відбудеться в 600 кінотеатрах по всій країні. Дистрибуцією фільму займається турецька компанія Mars Media», повідомляє пресслужба Одеської кіностудії.

РубрикиБез рубрики

До ковіду ще й грип

Що день — то у нас новий антирекорд із підтвердженими випадками зараження коронавірусом COVID-19.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу у середу вранці припустив, що добовий рівень виявлених випадків у найближчі дні, швидше за все, сягне п’яти тисяч. За його словами, МОЗ виступатиме за перехід від адаптивного карантину (коли обмеження вводяться залежно від епідемічної ситуації) до посиленого карантину по всій країні у випадку, якщо буде заповнено понад 60% ліжок у лікарнях, які приймають хворих на COVID-19. Наразі цей показних на рівні 45%. Зокрема, в Одесі, згідно з планом боротьби з епідемією, у разі необхідності має буде розгорнуто додаткових 265 ліжок для пацієнтів. Розглядається питання розгортання ліжок у санаторіях.

РубрикиБез рубрики

Швидкий і доступний тест

Група вчених з Індії розробила недорогий і швидкий паперовий тест на коронавірус, повідомляє «Бі-Бі-Сі».

Дія тесту Feluda, який отримав свою назву на честь відомого індійського вигаданого детектива, заснована на технології редагування генів під назвою Crispr. За оцінками вчених, він даватиме результати менш ніж за годину й коштуватиме 500 рупій (близько 6,75 долара США).

РубрикиБез рубрики

Українська Пальміра

(Одеса в контексті вітчизняної економічної історії XV — першої половини ХІХ ст.)

(Закінчення. Початок у номерах за 26 вересня та 1-3 жовтня.)

Однак і тут потужна одеська торгівля виборола собі унікальний для Російської імперії привілей: 1819 року в Одесі розпочало діяти порто-франко (зона безмитної торгівлі в порту та місті). Серед його головних цілей — збільшуючи імпорт, сприяти експорту зерна і в такий спосіб задовольняти запити українських поміщиків. Адже останні вивозили свою продукцію до Європи, щоб купувати натомість європейські, а не російські промислові товари. Історик Олександр Оглоблин з цього приводу писав: «...український дідич… мав право гадати, що порто-франко — річ взагалі непогана, бо дешево міг дістати в Одесі або з Одеси усе потрібне йому і то доброго закордонного ґатунку». На думку вченого, вигравали від функціонування порто-франко й жителі міста, навіть прості робітники. «Порто-франко, — твердив О. Оглоблин, — сприяло посиленню експорту пшениці... спричинилося до зростання Одеси як промислового та культурного центру. Заробітна плата через це збільшувалася. Реальний заробіток був вищий, ніж в Англії або в будь-якій іншій європейській країні».

РубрикиБез рубрики

«З капелою ж Стеценка я тут був»

(До сторіччя перебування в Одесі Павла Тичини з капелою Кирила Стеценка)

У голодному і буремному 1920 році молодий поет Павло Тичина влаштувався у Києві на роботу завідувачем меморіальним музеєм у «Дніпросою-зі», одному з найбільших тогочасних українських кооперативів. Суміжне поле для культуротворчої діяльності обійняв композитор Кирило Стеценко, який очолив культурно-просвітницький відділ, а згодом — музично-хорову секцію. За його наполяганням правління «Дніпросоюзу» узгодило питання оплати праці хористів, що дало змогу вибрати найздібніших співаків з колишніх розформованих капел. Значний творчий потенціал новоствореного хору, високий артистизм його учасників, зростаючий рівень їх виконавчої майстерності дозволив Кирилу Григоровичу зібрати дві мандрівні капели для подорожей та концертів у містах Лівобережжя та Правобережжя Дніпра.

Перша капела під орудою Нестора Городовенка відбула на Полтавщину (липень-серпень 1920-го), однак сам Стеценко в той період був зайнятий налагодженням видання музичних творів для зацікавленої української спільноти у приватній друкарні, орендованій «Дніпросоюзом». Завдяки його наполегливості видавництво ожило, а збірки й окремі твори композиторів Степового, Лисенка, Вериківського, Козицького і самого Стеценка, а також перші публікації церковних композицій умить розійшлися по всій Україні і стали подією тогочасного музичного життя.

РубрикиБез рубрики

Його слово — ковток джерелиці

«…писати треба про те,
що найбільше зацікавило, захопило,
залишило в душі незатертий слід…»
Роман КРАКАЛІЯ.

Як уже повідомляли «ЧН», у відділі краєзнавства «Одесика» Одеської національної наукової бібліотеки експонувалася художньо-ілюстративна виставка «Художній світ Романа Кракалії» на честь його 80-річчя. Її закриття відбулося 20 вересня (і дата ця не випадкова) у теплій, щирій атмосфері.

На закриття завітали колеги, друзі, поціновувачі творчості ювіляра. Дійство розпочалося з огляду матеріалів, представлених на виставці. Ретельно відібрані експонати розкривали автобіографічні цікавинки, особливі моменти професійного і творчого життя відомого публіциста і письменника, заслуженого журналіста України, члена НСЖУ та НСПУ, лауреата премій «Українська мова — мова єднання» та імені Степана Олійника.

Перший розділ висвітлював творчу спадщину письменника. Роман Кракалія полюбляє жанр малої прози. У його доробку — книжки нарисів, повістей, оповідань, новел: «Причали Анатолія Ротаря» (1986), «Образ» (2010), «Блукаючі острови» (2012), «Невизнані герої» (2012), «Вернись на Золотий Берег» (2016), «Десять оповідань, або З оповідок дідуся Парамона» (2018), «Автостанція» (2020) та роман-колаж «Три барви Дунаю, або Чужий серед чужих, не свій серед своїх» (2017), який став справжньою подією в літературному житті Одеси.

РубрикиБез рубрики

Живий зв’язок поколінь

Без сім’ї і свого роду — немає нації, народу.

Сім’я, родина… Яке щастя, коли в ній панує атмосфера любові, доброти, взаємоповаги, збереження не тільки сімейних, а й національних традицій! У таких родинах проблеми, що виникають, долаються спільно, з меншими затратами фізичних і духовних сил. Саме такі думки лягли в основу розробки та втілення проєкту Одеського ім. А. Міцкевича відділення Спілки поляків України «Інтеграційний семінар від юніора до сеньйора».

Авторка задуму — голова товариства пані Світлана Зайцева-Великодна. Спонсором виступили Канцелярія прем’єр-міністра Польщі, а сам захід став частиною громадського завдання допомоги історичної батьківщини Полонії і полякам за кордоном у рамках проєкту «Велика польська сім’я» і був реалізований через польський фонд «Свобода та демократія». Місце проведення дводенного вересневого семінару — дитячий заклад санаторного типу, табір «Green Park» у селищі Сергіївка Білгород-Дністровського району.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 40 грн.
  • на 3 місяці — 120 грн.
  • на 6 місяців — 240 грн.
  • на 12 місяців — 480 грн.
  • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 25 грн.
  • на 3 місяці — 75 грн.
  • на 6 місяців — 150 грн.
  • на 12 місяців — 300 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua