РубрикиБез рубрики

Узори Олени Пчілки

Мрії збуваються! Рік тому презентуючи на Волині дитячу пересувну виставку з проєкту «Мамай мандрує», я побачив цей диво-рушник у Музеї родини Косачів. Ба більше — пощастило долучитися до вишивання узорів з альбому Олени Пчілки — Ольги Петрівни Косач, матері великої Лесі Українки. Тоді й виникла ідея проведення подібного заходу, або, як тепер модно казати, флешмобу в Одесі.

І це була не просто забаганка. Адже перебуваючи в нашому місті Леся Українка разом зі своєю подругою Маргаритою Комаровою вишили рушник на могилу Тараса Шевченка. До того ж, в Одесі  традиційно проводяться вишиванкові фестивалі, працюють досвідчені майстрині, як-от Ганна Михайлівна Онікієнко, до давнього народного ремесла, яке цілком заслужено вважається мистецтвом, активно долучається молодь. То чому б рушнику з Лесиного краю не побувати у Причорномор’ї?

Тоді директорка музею родини Косачів, чарівна жінка Людмила Петрівна Гамма охоче підтримала цей задум, але, на жаль, карантин не дав вчасно підготувати й провести захід у рамках вишиванкового фестивалю у Березівці. Та мрії, як я вже казав, рано чи пізно збуваються. Рушник єднання уже в Одесі, й 10 жовтня у «Степовій Україні» розпочнеться мистецька акція «Узори Олени Пчілки». Далі —Одеська національна наукова бібліотека, Український дім, Доброслав, Южне. А фінішує акція, принаймні так планується, саме у Березівці, куди пообіцяла приїхати зі Звягеля (стародавня назва Новограда-Волинського) й директорка Музею родини Косачів, авторка цієї прекрасної ініціативи пані Людмила Гамма.

Отже, рушник із конопляного полотна завдовжки 24 метри для вишивання узорів Олени Пчілки прибув до Одеси з гарними побажаннями від земляків Лесі Українки, чий 200-літній ювілей відзначатимемо наступного року.

Віктор ГОМАНЮК,
художник, автор мистецького проєкту «Мамай мандрує».

Переглядів: 518
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua