РубрикиБез рубрики

Титуловані маяки

«Укрпошта», як повідомляє пресслужба відомства, ввела в обіг новий блок поштових марок «Маяки України». Цей випуск продовжує започатковану в 2009—2010 роках тематичну серію.

Серед маяків, зображених на марках цьогорічного випуску: Станіслав-Аджигольський Задній, розташований на Херсонщині, поблизу с. Рибальче, Бирючий на однойменному острові (також Херсонщина), унікальний маяк на острові Зміїний у Чорному морі (Одеська область), а також три кримські маяки — Іллінський (на мисі Святого Іллі), Меганомський (на мисі Меганом) та Євпаторійський (у Каламітській затоці).

Урочисте спецпогашення марок відбулося на території найвищого маяка України — Станіслав-Аджигольського Заднього (на знімку). У заході взяли участь генеральний директор АТ «Укрпошта» Ігор Смілянський, начальник філії «Миколаївський район Держгідрографії» Олег Олійник і працівник цього маяка Володимир Бурдига.

«Сьогодні ми провели унікальне спецпогашення марок. Уперше в історії української філателії «Укрпошта» презентує марки практично у відкритому морі, на одному з найвищих маяків не лише України, а й світу. Національний поштовий оператор уже втретє присвячує блок марок темі маяків. Випуск 2010 року став напрочуд титулованим й отримав три нагороди: у 2010-у посів друге місце в конкурсі «Краща поштова марка України», у 2011-у — здобув першість у номінації «Найкращий друк» у 10-у Китайському щорічному опитуванні на найкращу іноземну поштову марку, а в 2012-у — виборов шосте місце на міжнародному філателістичному конкурсі «Гран-прі виставки WIPA» (м. Відень, Австрія). Сподіваємося, що нові марки також будуть оцінені фахівцями, колекціонерами і просто любителями надсилати листи. А «Укрпошта» продовжує популяризувати унікальні місця країни та туристичні об’єкти, зображувати на марках знакові історичні події й розповідати про видатні постаті України, а також дивувати неформатними спецпогашеннями, щоб вкотре переконати: філателія — це справжнє мистецтво», — зазначив гендиректор «Укрпошти» Ігор Смілянський.

До поштового блоку випущено конверт «Першиий день», картки та виготовлено штемпель спецпогашення. Тираж поштового блоку «Маяки України» — 25 тисяч примірників. Номінальна вартість кожної марки — 9 грн.

«Всього до анексії Криму ДУ «Держгідрографія» обслуговувала 85 маяків. Унаслідок окупації півострова Україна тимчасово втратила контроль за 36. Крім того, один маяк — Широкине у Донецькій області — зруйнований під час бойових дій. Тож станом на сьогодні «Держгідрографія» забезпечує функціонування 48 маяків. Кожен з них є унікальною спорудою. Крім основного призначення маяків — навігаційного забезпечення мореплавства, вони є також пам’ятками архітектури тієї епохи, коли були споруджені їхні вежі. Наприклад, Станіслав-Аджигольський Задній побудований на початку ХХ століття. Він не тільки найвищий маяк України (висота його гіперболоїдної вежі — 67 метрів), а ще й унікальний пам’ятник архітектури. Це проєкт відомого інженера Володимира Шухова, який спроєктував маяк з найпотужніших сітчастих конструкцій на основі сталі. Бажаючи розповісти більшій кількості людей про красу та унікальність українських маяків, торік ми звернулися до «Укрпошти» з пропозицією продовжити започатковану у 2009—2010 роках тематичну серію марок. І ми вдячні, що результат не забарився, й сьогодні ми презентуємо третій блок марок «Маяки України» на території Станіслав-Аджигольський Заднього маяка, зображеного на поштовій мініатюрі», — наголосив начальник філії «Миколаївський район Держгідрографії» Олег Олійник.

Довідково. У 2009 році «Укрпошта» випустила перший блок «Маяки України» із 6 марок, на яких були зображені Киз-Аульський маяк, маяк Лапарівський Передній, Ялтинський, Воронцовський, маяк Сарич та Бердянський Нижній. У 2010 році було випущено другий блок цієї серії із зображенням таких маяків: Санжійський, Тендрівський, Тарханкутський, Павловський Передній, Іллічівський і Херсонеський. Нещодавно «Держгідрографія» відкрила для відвідування туристами чотири маяки: Воронцовський, Сіверсів Передній, Генічеський та Станіслав-Аджигольський Задній.

Переглядів: 510
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua