РубрикиБез рубрики

Наш маяк — «Чорноморка»

Возвеличу малих отих рабів німих,
Я на сторожі коло їх поставлю Слово…
Тарас ШЕВЧЕНКО.

І донині служать Словом своєму народу, рідній Україні письменники, журналісти, вчителі нашого краю. Розмаїта за національністю Одещина. Тому неоціненне значення має конкурс «Українська мова — мова єднання», який існує вже 21 рік. І хоч в його організації є чимало недоладностей, але він служить хоч би й назвою своєю об’єднавчим фактором для представників усіх етносів.

Але справжньою зіркою на українському небосхилі Одещини є наша обласна газета «Чорноморські новини».

Я завжди була переконана, що кожного громадянина — від малого й до старого — необхідно освічувати й просвітлювати, кидаючи в душі зерна «розумного, доброго, вічного». Адже ми ще недозріле суспільство. А щоб рости, треба серця наповнювати любов’ю до України-матінки. Що і робить наша улюблена «Чорноморка».

Кожне число пропонує якісь цікаві матеріали. Моє око зразу вихоплює аналітичні статті Леоніда Заславського. Пише він завжди чітко, правдиво, влучно. Часто подаються вісті з районів, дослідження краєзнавців, істориків. Матеріали вчених Валерія Швеця, Олександра Музичка, В’ячеслава Кушніра високопатріотичні, нагадують нам про трагічні і звитяжні сторінки нашої минувши.

Особливо я зачарована рівнем інтелекту кандидата філософських наук, доцента, поліглота Євгена Акимовича. На трьох сторінках виписала його мудрі вислови: «Мої брати — це ті, хто любить Україну», «Щиро кажучи, я не розумію, як можна жити з жінкою, яка не читає газету «Чорноморські новини» і не знає, що таке Магдебурзьке право», «Людина народжується та помирає. Це не підлягає обговоренню. Питання в тому, чим заповнити цей проміжок часу»…

Викликає інтерес низка розвідок львівського журналіста Сергія Лащенка про культуру й мови етносів наших південних теренів. Пріоритетною тут є тема «Українська мова в Одесі й на Одещині». Його підтримують небайдужі читачі.

Подобаються мені дописи звичайних людей, які хочуть, щоб Україна була шанованою, процвітаючою державою, тому відгукуються на сучасні події: Сергія Бригаря, Миколи Лабунського, Людмили Надєєвої (підтримую на 100%).

Звичайно, цікаво знайомитися з творами наших літераторів: Олекси Різникова, Геннадія Щипківського, Галини Могильницької, Надії Мовчан-Карпусь, Василя Полтавчука, Дмитра Шупти, Юрія Сисіна… Друкувалися неодноразово на сторінках газети й мої твори.

Творять часопис люди, які люблять Україну, Одесу, зацікавлено ставляться до своєї роботи. Багато років пропрацювали в газеті Роман Кракалія, Майя Фідчунова, Валентин Щегленко. Їхнє перо щире, іскристе. Пам’ятаю я й Віру Семенченко (Царство Небесне їй!), яка вперше написала відгук на мою збірку «Поговори зі мною, мамо».

Читаємо газету і в «Просвіті», і в літературному товаристві «Сузір’я», обговорюємо, використовуємо в роботі.

23 серпня, у День Державного прапора України, вирішили провести акцію «Підтримай най-кращу обласну газету «Чорноморські новини!». Розповсюдивши книжки чорноморських авторів, на отримані кошти змогли оформити передплату двом школам і трьом приватним особам. Активно (до карантину) читали люди «Чорноморку» у нашій міській бібліотеці, а директор універмагу як людина національно свідома вже кілька років купує десяток примірників «ЧН» і роздає їх зацікавленим.

Ось так і живемо, бо в ЗМІ нашого міста державна мова відсутня, в кіосках українську газету не купиш.

Отож, будь нам і надалі маяком у державотворенні, наша «Чорноморочко»!

Передплачуйте, дорогі земляки, найкращу обласну газету — «Чорноморські новини»!

Валентина СИДОРУК,
член НСПУ,
а зі мною — письменники й просвітяни м. Чорноморська.

Переглядів: 657
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua