РубрикиБез рубрики

Оцифрована спадщина

Культурна спадщина вирушає у цифровий світ, і це дуже тішить, адже ми знаємо, що матеріальна культура, зокрема, старовинні будівлі, пам’ятки архітектури, в Україні у важкому стані. Настав час її оцифрувати.

В Одесі та Харкові за підтримки Українського культурного фонду розпочинається мистецька програма «Дуже цифрові резиденції». Її мета — переосмислення культурної спадщини цих міст через нові медіа та цифрове виробництво. Організатори та виконавці проєкту — громадські організації «Піксельні реалії» та «Гвара Медіа».

Засновник і голова ГО «Піксельні реалії» Федір Бойцов — архітектор за фахом. Має 12 років досвіду роботи з 3D-технологіями. Читає лекції та проводить семінари із 3D-сканування та моделювання у сфері культурної спадщини, причому не лише не лише будівель, а й будь-якого нематеріального надбання.

— У рамках проєкту ми хочемо передати ті знання у 3D-технологіях, які ми вже накопичили, — розповідає Федір. — Ми прагнемо об’єднати людей, які цікавляться цією темою, дати їм можливість використовувати сучасні інструменти для оцифрування культурної спадщини.

Дмитро Докунов, співзасновник цієї ж громадської організації, професійний оператор, художник, спеціаліст з фотограмметрії, учасник «ГогольФест-2017», де створював павільйон з доповненою реальністю, доповнює:

— Ми вже реалізували в Індії проєкт, пов’язаний з переосмисленням португальського впливу на цю країну. Ми сканували будівлі у португальському стилі у Гоа, їх вікна та двері, ті особливості, які португальці внесли в архітектуру Індії, і згодом перетворювали цей матеріал на сувенірну продукцію.

Керівниця проєкту Яна Бойцова зауважує:

— Ми хочемо перезапустити творчу тусовку в Одесі, поєднати її з іншими містами, бо ж у кожному місті є шановані творчі люди, але вони перебувають у власних інформаційних бульбашках. Ми маємо намір розірвати ті бульбашки, познайомити митців один з одним, об’єднатися навколо спільної справи.

Проєкт втілюватиметься у формі резиденцій. Це не зовсім навчальний формат, а, скоріше, об’є-днання для митців, професіоналів, які хочуть розширити свої можливості, перейти з однієї сфери до іншої, знайти команду, щоб працювати разом у цій сфері...

Як можна податися на резиденції в Одесі?

Потрібно любити мистецтво і хотіти розвиватися у сфері 3D-анімації. Команда проэкту запрошує художників, скульпторів, професійних фотографів, які мають певні навички, творчий потенціал і хочуть їх посилити.

Подати заявку можна на сайті ініціативи https://www.notion.so.

Із претендентів виберуть 10—15 осіб. Щотижня резиденти матимуть три сесії спільно з кураторами онлайн і самостійно скануватимуть об’єкти на вулицях міста. З кожним із учасників проводитиметься як персональна робота, так і в групах. Потім будуть створені невеличкі команди по три особи, які працюватимуть над моделями культурної спадщини Одеси у «Синьому крабі» разом з куратором Аркадієм Маршаком. Створені у вигляді 3D-моделей прототипи втілюватимуться у життя у майстерні «Синього краба».

Результатом проєкту стануть міждисциплінарні виставки, спільно підготовлені митцями двох міст, де будуть представлені оцифровані об’єкти, скульптури з нових матеріалів, інноваційні медійні та архітектурні інсталяції.

«Дуже цифрові резиденції» триватимуть із 31 липня до 10 вересня.

Ольга ФІЛІППОВА.

Переглядів: 175
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 40 грн.
  • на 3 місяці — 120 грн.
  • на 6 місяців — 240 грн.
  • на 12 місяців — 480 грн.
  • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 25 грн.
  • на 3 місяці — 75 грн.
  • на 6 місяців — 150 грн.
  • на 12 місяців — 300 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua