РубрикиБез рубрики

Довге повернення до моря

Із чергового засідання ініціятивної групи зі спорудження в Одесі пам’ятника Лесі Українці

Цього пам’ятника давно потребує Одеса. Загальновідомо — і про це немало написано, є навіть телефільм, що Леся Українка багато разів бувала в нашому місті. А тут якраз наспіла дата: у лютому наступного, 2021-го, року святкуватимемо 150-ліття славетної української письменниці.

Про відзначення цієї дати Верховна Рада України ще 8 лютого 2018-го ухвалила відповідну постанову. Багато про що йдеться у ній, і ще не відомо, чи все прописане у документі буде виконане. Утім, постанова залишає можливість і для місцевих пропозицій. І цілком природно, що така ініціятива народилася в Одесі — місті, з яким тісно пов’язаний життєпис Лесі Українки.

Ініціятивна група — а це представники творчих організацій, краєзнавці, історики — вважає, що найкращим місцем для пам’ятника Лесі Українці є Приморський бульвар. З такою пропозицією і звертається до міського самоврядування. Тут завше багато людей, передовсім гостей міста, крім усього, це ще й об’єкт туристичного показу. Звідси відкривається гарна панорама порту, з якого Леся Українка вирушала морем на лікування; неподалік, на вулиці Гоголя, — одна з локацій — будинок, де вона зупинялася і проживала деякий час.

В Одесі є всі передумови для гідного відзначення 150-річчя Лесі Українки. У Театрі юного глядача недавно відбулася прем’єра вистави, в основу якої покладено чи не найвідоміший її твір — драму-феєрію «Лісова пісня». Своє слово на пошанування ювілею можуть сказати й інші мистецькі колективи нашого міста. Можливо, що й Український академічний музично-драматичний театр ім. Василя Василька візьме до постановки щось із драматургічних творів Лесі Українки, — деякі з них, як на нинішній час, надзвичайно актуальні.

Є надія, що відбуватимуться «круглі столи», конференції, літературно-музичні вечори та літературні читання, конкурси тощо, як до цього закликає постанова Верховної Ради. Й не лише про життя і творчість Лесі Українки, а й про її матір Олену Пчілку, дядька Михайла Драгоманова — відомих письменників та громадських діячів, про долю її родини. І в цьому переліку, який, безперечно, може бути суттєво довшим, на першому місці — пам’ятник як невідкладна вдячність наша за життєвий і творчий подвиг тієї, що в тяжких часах бездержавности України прибрала для себе творче ім’я — Українка, залишаючись нею до останньої хвилини.

І, звичайно ж, потрібно заздалегідь розпочинати широкий інформаційний докладний розголос у ЗМІ про перебування Лесі Українки в нашому місті. Щоб не виникало запитань на зразок: а як вона пов’язана з Одесою?

Роман КРАКАЛІЯ.

Переглядів: 152
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua