РубрикиБез рубрики

Пандемія пандемією, а «Сі Бриз» — за планом

20 липня розпочалося українсько-американське навчання «Сі Бриз—2020», метою якого є підвищення рівня взаємосумісності підрозділів ВМС ЗС України, ВМС Сполучених Штатів Америки, держав-партнерів та постійно діючих морських груп НАТО під час виконання спільних завдань щодо сприяння безпеці в Чорноморському регіоні. Окрім України та США, у вишколі беруть участь Болгарія, Грузія, Іспанія, Румунія, Туреччина та Норвегія.

Задля запобігання розповсюдженню вірусної інфекції COVID-19 навчання проходитимуть упродовж семи днів у безконтактному форматі із залученням винятково морського та повітряного компонентів.

Аби убезпечити поширення пандемії, церемонія відкриття «Сі Бриз — 2020» пройшла у телефонному режимі. Командувач ВМС ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа та командувач 6-го флоту ВМС США віце-адмірал Юджин Блек говорили про важливість таких навчань задля безпеки та стабільності у Чорноморському регіоні, про підвищення взаємосумісності між флотами держав-учасниць та держав-партнерів НАТО.

РубрикиБез рубрики

Довге повернення до моря

Із чергового засідання ініціятивної групи зі спорудження в Одесі пам’ятника Лесі Українці

Цього пам’ятника давно потребує Одеса. Загальновідомо — і про це немало написано, є навіть телефільм, що Леся Українка багато разів бувала в нашому місті. А тут якраз наспіла дата: у лютому наступного, 2021-го, року святкуватимемо 150-ліття славетної української письменниці.

Про відзначення цієї дати Верховна Рада України ще 8 лютого 2018-го ухвалила відповідну постанову. Багато про що йдеться у ній, і ще не відомо, чи все прописане у документі буде виконане. Утім, постанова залишає можливість і для місцевих пропозицій. І цілком природно, що така ініціятива народилася в Одесі — місті, з яким тісно пов’язаний життєпис Лесі Українки.

РубрикиБез рубрики

Оливкова олія одеського розливу?

Через кліматичні зміни вже наступного року, пише фермерський сайт Куркуль.com, ми можемо розпочати вирощування оливок та виробництво з них олії.

Як зазначають фахівці, оливки вирощують у досить посушливому кліматі, за температури повітря 30—45°C. А це означає, що Миколаївщина, Херсонщина та Одещина найближчим часом зможуть претендувати на місце і в цій світовій сільськогосподарській ніші, адже такі градуси стають для нас звичними.

РубрикиІнтерв’ю

Погода спокою не обіцяє

В Україні почали спостерігатися різкі перепади температури повітря — на 10-11 градусів у межах одного-двох днів. Цей процес розтягнеться не лише на літо, а й практично на весь 2020 рік.

Зміни стали настільки стрімкими, що весна часом нагадує літо, а літо — осінь і весну. Яким буде кінець липня й що чекає на українців у серпні — в інтерв’ю «Обозревателю» (https://www.obozrevatel.com/) розповіла докторка фізико-математичних наук у сфері метеорології Національної академії наук України, професорка Вазіра МАРТАЗІНОВА.

РубрикиБез рубрики

Терор у середмісті Луцька

Ранок 21 липня у Луцьку сколихнула новина: рейсовий автобус «Берестечко-Краснилівка» захопив терорист. Маршрутка опинилася на центральній площі міста — Театральному майдані — під прицілом озброєного чоловіка.

Про те, що в автобусі є озброєний чоловік, поліція Волині дізналася о 9.25, коли отримала телефонний дзвінок на лінію 102. Терорист протримав людей в автобусі майже 12 годин.

РубрикиВибори

Голосуватимемо не так. Як?

Правки до Виборчого кодексу: 5 плюсів і 4 мінуси

16 липня — за один день до закінчення третьої сесії Верховної Ради дев’ятого скликання і за 101 день до місцевих виборів, які відбудуться 25 жовтня — народні обранці внесли правки до виборчого законодавства України. Всього було подано близько 4000 правок, але ВР схвалила тільки деякі з них. 308 голосів «за» отримав документ у другому читанні.

Про позитивні зміни, а також про низку недоліків і ризиків проголосованих парламентом змін до Виборчого кодексу «Укрінформу» розповіли голова правління громадянської мережі «Опора» Ольга АЙВАЗОВСЬКА та генеральний директор «Комітету виборців України» Олексій КОШЕЛЬ.

РубрикиБез рубрики

Законодавчо-фінансово-спамові

«Слуга народу» та «ОП-ЗЖ» — лідери фінансового популізму у ВР

Комітет виборців України проаналізував експертні висновки Міністерства фінансів щодо законопроєктів, поданих народними депутатами під час карантину. За даними КВУ, йдеться на фейсбук-сторінці організації, негативні висновки Мінфіну отримали 33% законопроєктів, тобто кожен третій з поданих.

Всього за період з 11 березня по 1 липня Мінфін провів експертизу 607 законопроєктів, 203 з яких не були підтримані, йдеться у відповіді міністерства на інформаційний запит КВУ.

РубрикиБез рубрики

Для наших рятувальників

Гуманітарна допомога (пожежний інструмент, аварійно-рятувальне обладнання, захисний одяг та унікальне спорядження) цими днями надійшла від благодійної місії «FIREFIGHTER AID FOR UKRAINE» з Канади.

Майно, передане в Україну канадськими партнерами, призначене для пожежно-рятувальних підрозділів та місцевих пожежних команд із шести областей, зокрема й нашої. Супроводом гуманітарної допомоги займалися активісти громадського об’єднання «Одеський Ротарі-клуб».

РубрикиБез рубрики

Місто, вільне від домашнього насильства

Саме таким збирається стати Одеса, беручи участь у програмі «Міста, вільні від домашнього насильства» на 2020 — 2021 роки.

Програма, до якої долучилися 15 українських міст-партнерів, представлена Фондом ООН у галузі народонаселення. Її ключовим напрямком є посилення спроможності та ролі населених пунктів у розбудові стійких механізмів захисту та надання допомоги постраждалим особам, розвитку мережі якісних спеціалізованих послуг, покращення координації та міжвідомчої взаємодії суб’єктів на місцевому рівні, а також активізація та залучення членів громад до попередження та раннього виявлення таких випадків.

РубрикиБез рубрики

Найзаможніші пенсіонери — судді

Станом на 1 липня загальна чисельність пенсіонерів в Україні, за даними Пенсійного фонду, становила 11 241 834 осіб, а середній розмір пенсії — 3 393,54 гривні.

За інформацією того ж ПФУ, виплати отримували:

— пенсії за віком — 8 449 123 особи, середня пенсія — 3 413,73 грн;

— з інвалідності — 1 426 038 осіб, середня — 2 641,19 грн;

РубрикиБез рубрики

На місці семи джерел

Колись жив у селі, яке сьогодні зветься Каїри, пан Іван. Одного дуже посушливого літа, коли висохли річки й ставки та замулилися джерела, покликав він майстрів і звелів їм знайти місце під криницю, яка б ніколи не міліла.

Майстри довго блукали степом, допоки не «прослухали» всю довкружню місцину, і вказали на місце якраз навпроти панського помешкання, мовляв, саме там потужно б’ють сім підземних джерел.

РубрикиЛюдина і час

Високі зорі й колючі терни української демографії

До сторіччя першого у світі Демографічного інституту як наукової школи академіка М.В. Птухи (1884—1961)

     Демографія — цариця наук.

     М.В. ПТУХА.

Світло науки прекрасне множинністю знань, які мають унікальну властивість побільшуватися. Досі про академіка М.В. Птуху як про видатного вченого-економіста, демографа-статистика світового виміру ми знали з численних публікацій в енциклопедичних довідниках, наукових нарисах, фахових підручниках і посібниках, різноманітних наукових оглядах, звітах…

А от 2018 рік збагатив наші знання про цього вченого ґрунтовною монографією М.І. Шпиталь і Н.І. Коцур «Академік М.В. Птуха (1884—1961). Життєпис: вершини та обриви» (Житомир, Вид. О.О. Євенок, 2018, 436 с.). До речі, це єдина наразі демографічна праця, якою автори вшанували сторіччя Національної академії наук України (1918—2018) першого в світі Демографічного інституту (1919—2019) та 135-ліття від дня народження академіка Михайла Васильовича Птухи.

РубрикиБез рубрики

Дмитро ШУПТА. Шевченківські сонети

Тарас копіює

На високій ноті і крилато
Клав штрихи на ватман дебютант.
Воском зал свічок заароматив —
Вдався генеральський аксельбант!
Тихо прорізався досвіт матов.
Дзвякнув екіпажовий ірвант…
За Тараса схвилювався Платов:
«Самородок. Істинний талант!».
Терпецю не видала гримаса —
Повели на стайню. Ліг бочком…
Змочені ропою, опояса
Різки шмалько врізались пучком.
П’ятнадцятирічного Тараса
Доля рокувала козачком.

РубрикиБез рубрики

Раси: не стільки біологія, скільки соціоісторія

Усі люди на Землі є нащадками відносно невеликої популяції, чисельність якої не перевищувала кількох тисяч особин. Але в процесі еволюції люди розділилися на раси, які можуть досить значно відрізнятися, вважають учені, намагаючись встановити, чи ці расові відмінності є біологічними.

Раса — поняття, що стосується не тільки людей. Існують різні раси у бджіл і шимпанзе, а також у рослин. Що таке раса? У широкому сенсі — це система популяцій у рамках одного виду, яка має генетичні та морфологічні відмінності від інших таких систем.

РубрикиБез рубрики

Консервація минулого і погляд у майбутнє

Після тривалої перерви, зумовленої карантином, Одеська національна наукова бібліотека поступово наповнюється життям: 17 липня у головному читальному залі відбулася презентація альбому «Історія Одеси в пам’ятниках і скульптурах», у якій взяв участь один з авторів — журналіст і фотомайстер Євген Волокін, а також відомі історики, краєзнавці, колекціонери. Учасників зустрічі привітала генеральна директорка ОННБ Ірина Бірюкова.

Зазначимо, що книжка вий-шла у рамках авторського проєкту Є. Волокіна «Стара Одеса у фотографіях» у співавторстві з О. Паларієвим. У новому альбомі — 241 фото, багато з яких публікуються вперше. Це зразки садово-паркової скульптури, а також монументи з ідеологічним навантаженням. Деякі з них нині можна побачити в парку-музеї соцреалізму, який є частиною етно-туристичного центру «Фрумушика-Нова», що у бессарабському краї (Тарутинський район) — свого роду аполітичний прототип литовського парку Грутас. Видання високополіграфічне і, з огляду на ціну, швидше, подарункове (орієнтовно — 600 грн).

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua