РубрикиБез рубрики

Було два, а є вже дев’ять

Уже три місяці в повному обсязі працює Програма медичних гарантій — пацієнти отримують безкоштовну медичну допомогу, за яку медзакладам платить Національна служба здоров’я України.

Одещина — на п’ятому місці за кількістю таких виплат: 90 закладів, що надають спеціалізовану медичну допомогу, отримали 736 775 189 грн. Найбільше коштів серед спеціалізованих закладів області переказано Одеському онкодиспансеру — майже 80 млн за три місяці. Загальна сума договору цього закладу із НСЗУ на дев’ять місяців 2020-го — 259 млн грн. Це вп’ятеро більше, ніж за медичною субвенцією минулого року: тоді фінансування онкодиспансеру становило 51,3 млн грн.

Зі змінами в системі охорони здоров’я кошти від держави за надання медичної допомоги пацієнтам отримують і приватні заклади. Так, в Одеській області договори з НСЗУ уклали три таких заклади. У них у рамках програми пацієнтам надають такі послуги:

• лікування інфаркту (до речі, тільки у травні за програмою медичних гарантій приватні заклади виконали 11 стентувань);

• послуги з інструментального виявлення онкології;

• медична реабілітація пацієнтів з ураженням нервової системи;

• медична реабілітація з ураженням опорно-рухового апарату.

Дмитро Самофалов, заступник директора Південного міжрегіонального департаменту НСЗУ:

— Одне з найважливіших питань надання якісної медичної допомоги — маршрути пацієнта. На Одещині розробили справді якісні маршрути пацієнтів з інфарктом міокарда та інсультом. Заклад, який лікує такого хворого повинен мати інсультний блок, де працює мультидисциплінарна команда фахівців.

Сьогодні на Одещині дев’ять таких закладів: обласна клінічна, одеські міські лікарні №1, 10 та 11, Білгород-Дністровська міська, Любашівська, Поді-льська, Арцизька та Біляївська ЦРЛ. У всіх цих лікарнях пацієнтові з інсультом проведуть комп’ютерну томографію. А ще рік тому можливість зробити безоплатну КТ в області мали тільки два заклади.

Альона Горошко, директорка департаменту замовлення медичних послуг та лікарських засобів НСЗУ:

— Програма медичних гарантій наближає нас до універсального медичного охоплення — робить медичну допомогу доступнішою для пацієнта і захищає його від катастрофічних витрат на лікування з власної кишені. Реформа дає можливість пацієнтові обирати лікування у кращих, на його погляд, медичних закладах, а також лікуватися у приватних закладах за державні гроші.

Сергій Горищак, директор КНП «Міська дитяча полі-клініка»:

— Зміни відбуваються для того, щоб пацієнтові стало простіше отримати медичну допомогу — запроваджуються чіткі правила та гарантії. Пацієнт може вільно обирати лікаря, а медики, в свою чергу, отримали стимул бути орієнтованими на потреби людеи?. Як змінюється система в інтересах пацієнтів, відчули ті, хто обирає лікування у нашому медзакладі, бо той, хто перебуває в системі наших координат, отримає потрібну увагу. Нова медична реальність вимагає відкритої та чесної комунікації з пацієнтом і дискусії у пошуку оптимальних рішень.

Світлана Галич, акушер-гінеколог, професор, доктор медичних наук:

— Я працюю у першому пологовому будинку Одеси. Директорка цього закладу — надзвичайно новаторська керівниця. Вона кілька років мотивувала, стимулювала та готувала до змін наш колектив. А з 1 квітня ми надаємо пологову допомогу за договором з НСЗУ. З досвіду можу з упевненістю сказати, що наші пацієнтки вже відчули зміни. Адже для них пологи є безоплатними. Як нормальні, так і ускладнені. Та й у мене як у лікаря є все необхідне, щоб надати якісну медичну допомогу. Тепер ми можемо не хвилюватися, коли у пацієнтки нема коштів на медикаменти. Звичайно, на перших кроках виникають проблеми, але вони стосуються переважно наших власних міжмедичних комунікацій та внутрішніх питань співпраці з НСЗУ, які, сподіваємося, спільними зусиллями вирішимо.

Кожна пацієнтка може вільно обирати будь-який заклад для пологів з тих, що мають договір з НСЗУ. Однак важливо зазначити, що заклад може відмовити пацієнтці, якщо вона потребує високоспеціалізованої допомоги, не передбаченої у цьому закладі. Наприклад, якщо у пацієнтки є супутні соматичні патології — захворювання серця, цукровий діабет тощо. Такі пацієнтки скеровуються в обласний перинатальний центр. Медичні показання — єдина підстава для відмови та скерування до іншого закладу. Тож закликаю пацієнток дотримуватися певних правил і довіряти своїм лікарям.

За матеріалами НСЗУ.

Переглядів: 110
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua