РубрикиПозиція

Чужі наглядачі за нашою власністю?

Звернення 48 депутатів, представників партії «Батьківщина» та депутатської групи «За майбутнє» щодо оскарження права іноземців бути членами наглядових рад державних компаній надійшло до Конституційного cуду.

Один з підписантів звернення, народний депутат від «Батьківщини» Сергій Власенко зазначив, що масові призначення так званих незалежних членів наглядових рад суперечать Конституції та є одним з елементів зовнішнього управління країною.

«Українською Конституцією передбачена низка повноважень Кабінету Міністрів. Йдеться, зокрема, про те, що Кабмін здійснює управління об’єктами державної власності відповідно до закону, і про жодні незалежні ради не йдеться. Але чомусь, коли ми говоримо про представлені інтереси країни як власника там, де держава має в тому числі 100% власності, то нам починають розповідати про те, що там мають бути якісь незалежні члени наглядових рад. У мене виникає питання — вони не залежні від Кабінету міністрів як представника власника, від українського народу чи від українського законодавства?» — зауважив Сергій Власенко.

Щоб визнати неконституційними положення українського законодавства, які передбачають наявність так званих незалежних членів наглядових рад у господарських товариствах, де держава має 100% власності або контрольний пакет у 50%, низка депутатів звернулася до Конституційного суду.

«У зв’язку з тим, що ситуація з членами наглядових рад сьогодні набула всеосяжного характеру в усіх акціонерних товариствах, де держава має 100% власності або контрольний пакет у 50%, там всюди з’явилися члени наглядових рад, які очевидно є одним з елементів зовнішнього управління нашою державою та державною власністю. А це, на наш погляд, прямо суперечить Конституції», — наголосив Сергій Власенко.

Переглядів: 92
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua