РубрикиБез рубрики

Подвійний удар по гіпертоніках

За останніми дослідженнями вчених, високий тиск різко збільшує ризик катастрофічних наслідків при зараженні коронавірусом.

При цьому необхідно зважити на те, що гіпертонія зустрічається частіше, ніж думають люди, і що навіть тиск із показниками 140/90 мм рт. ст. вже є її ознакою. До того ж високий кров’яний тиск може залишатися непоміченим впродовж багатьох років. Його не даремно називають тихим убивцею, оскільки гіпертонія не завжди проявляє будь-які виражені дії.

Китайський професор Фей Лі, який спостерігав 3000 пацієнтів, госпіталізованих в уханьську лікарню, зробив висновок, що половина померлих від Covid-19 страждали від високого кров’яного тиску. Відтак учений вважає, що людям з гіпертонією слід усвідомити їх високу схильність до підвищеного ризику смерті від коронавірусу й остерігатися загрози інфекції.

Цей висновок китайського лікаря підтвердив і Британський фонд серця (BHF). Його фахівці повідомили, що особам з таким захворюванням рекомендується суворо дотримуватися принципів соціального дистанціювання і, залишаючись удома, зменшувати для себе загрозу інфікування.

Фахівці нагадують, що діагностувати гіпертонію може лише лікар, але до візиту до нього можна й самому помітити певні ознаки, які сигналізують про таке захворювання.

Серед симптомів — сильний головний біль, втома або сплутаність свідомості, у декого — проблеми із зором, біль у грудях чи утруднене дихання. Ще однією ознакою такого стану вважається нерегулярне серцебиття або удари, що віддають у груди, шию чи вуха. У деяких випадках тривожним сигналом гіпертонії є кров у сечі.

Зверніть на це увагу, і якщо у вас є будь-які з описаних симптомів, зателефонуйте своєму лікарю.

Переглядів: 94
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua