РубрикиРакурс

Національна єдність — це готовність захищати Батьківщину

Національна єдність — це коли люди усвідомлюють, що вони є частиною великої родини, яка називається політична українська нація, і коли вони готові захищати свою Батьківщину та її незалежність, докладаючись у будь-якій формі, роблячи свій внесок у її розвиток, переконаний професор політології НаУКМА, науковий директор фонду «Демократичні ініціативи» Олексій Гарань.

«Ми можемо по-різному бачити, якою має бути Україна, — зазначив він під час онлайн-марафону «Що нас об’єднує: п’ять питань про національну єдність», організованого UKR-LIFE.TV спільно з національною платформою «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію». — Я хотів би, щоб ми були об’єднані навколо ідеї європейської України, якщо говорити про те, що може бути національною ідеєю. Але можуть бути люди, які з цим не погоджуються, які вважають, що Україні не треба вступати до Європейського Союзу. Та в будь-якому разі ми маємо розуміти, що це наша Батьківщина і ми готові захищати її незалежність. Оце є дуже важливо, особливо коли є зовнішній ворог».

На запитання про те, що об’єднує українців, професор політології зазначив: це питання розкрилося ще в 2014 році з початком російської агресії, коли Путін, мотивуючи тим, що на півдні і сході України більшість людей говорить російською мовою, вирішив це достатньою умовою, аби створити там «новоросію». «А виявилося, що це не так, — пояснив свою позицію політолог. — Опитування, які провів тоді КМІС, показали, що підтримка сепаратизму навіть на півдні дуже низька. Навіть на Донбасі, де вона була найбі-льшою, за від’єднання від України виступали 30%. Це велика цифра, але 70% були проти цього. Тому й опитування, і дії українців, які самі виходили на вулицю, щоб зупинити ту «русскую весну», показали, що етнічність не є визначальною. Не обов’язково бути етнічним українцем і не обов’язково навіть говорити українською мовою, і неважливо, до якої церкви ти ходиш, а важливе саме усвідомлення, що це наша країна. І я чув це багато разів на фронті, в добробатах, коли бійці з самого Донбасу говорили: «Мы воюем за украинский Донбасс, против Путина». Говорили російською мовою, але ці люди розуміють, що таке бути українцем — що це здатність захищати свою країну».

«Чи здоровим є українське суспільство, зважаючи на війну, майдани та низку інших подій, у які час від часу поринає Україна?» — запитала ведуча телемарафону.

«Якраз Майдан — ознака здорового суспільства, і той спротив, який громадяни чинили 2014 року, — це ознака здорової української нації», — ствердно відповів Олексій Гарань.

Основною сьогоднішньою хворобою нації він вважає популізм. «А ще була така хвороба, як «все пропало». Зараз хвороба — «какая разніца». Особливий хворобливий стан у суспільства є, але ми маємо знайти сили, щоб подолати ці хвороби», — наголосив професор політології.

Переглядів: 90
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua