РубрикиБез рубрики

Безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя

Згідно з указом президента №685/2006 від 18.08.2006 щороку 28 квітня в Україні відзначається День охорони праці. Цьогоріч наша країна вкотре долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці й мала намір провести заходи до Всесвітнього дня охорони праці за тематикою, присвяченою вирішенню проблеми насильства і домагань у сфері праці. Однак запланованому завадила надзвичайна подія — спалах коронавірусної інфекції COVID-19, яка сьогодні панує на всій планеті. Тож темою Дня охорони праці-2020 стала боротьба з пандемією смертельно небезпечної недуги

У процесі підготовки до відзначення Дня охорони праці, яка фактично збіглася в часі з першими проявами «коронакризи», стало зрозумілим, що перед усім українським суспільством постав нечуваний досі виклик, який вимагає особливих заходів та зусиль. Перші випадки захворювання було зафіксовано у грудні 2019 року, а вже 11 березня 2020-го Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила про пандемію через спалах коронавірусної інфекції. Зокрема, генеральний директор ВООЗ Тедрос Адхан Гебреісус заявив: «Це не просто криза охорони здоров’я, це криза, яка торкнеться кожного сектора. Тому кожен сектор і кожна людина повинні бути залучені до боротьбу». Того ж дня постановою КМУ №211 від 11.03.2020 в Україні було запроваджено карантинні заходи, які надалі уряд подовжив і посилив.

Ухвалені на законодавчому рівні вимоги спрямовані передусім на протидію поширенню коронавірусної інфекції та передбачають обмеження на проведення масових заходів, заборону діяльності закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів соціально-культурної сфери, запровадження карантину в навчальних закладах усіх рівнів, обмеження функціонування громадського транспорту та пасажирських перевезень.

Щоб стримати поширення COVID-19 і зберегти життя та здоров’я людей, такі рішення, безумовно, були правильними та потрібними. Але, водночас, як наслідок їх впровадження, бачимо і невтішну картину економічного спаду в усіх галузях та сферах. Це породжує серйозні загрози, які за своєю суттю — справжнісінька криза, що впливає не тільки на виробництво товарів і послуг, споживання та інвестиції, а й здатна спричинити «шок» на ринку праці, який ми вже фактично маємо.

Першочергові оцінки Міжнародної організації праці вказують на потенційну загрозу неабиякого зростання безробіття і неповної зайнятості, скорочення робочого часу, суттєвого зниження заробітної плати та доходів працівників тощо. Це нові виклики як для держави, так і для всіх тих, хто відповідає за найманих працівників. Сьогодні від соціальної свідомості роботодавців залежить не тільки життя і здоров’я громадян, а й стійкість та цілісність нашої держави. Зупинка економічної активності бізнесу колись обов’язково закінчиться, а збережений трудовий капітал стане для підприємств рушійною силою, яка забезпечить відновлення економічного зростання.

Звертаємо увагу керівників усіх підприємств, установ, організацій, де неможливо за-провадити дистанційний режим роботи під час карантину, на забезпечення нагальних профілактичних та протиепідемічних заходів для недопущення поширення випадків захворювання на COVID-19.

Особливу увагу закликаємо приділити захисту лікарів та інших медичних працівників, що перебувають в епіцентрі складної ситуації, виконуючи професійні обов’язки з надання медичної допомоги пацієнтам, збереження їх здоров’я та життя.

Нагадаємо також, що постановою КМУ №256 від 25.03.2020 рекомендовано підприємствам, установам та організаціям, незалежно від форми власності, на час встановлення карантину не звільняти працівників, які виконують визначену трудовим договором роботу вдома, та працівників, які перебувають у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину, що також сприяє збереженню трудових прав працівників у цей непростий час.

Запровадження карантинних заходів змусило підприємства переглянути не тільки свої звичні плани, а й ставлення до профілактики виробничого травматизму, особливо до ймовірного зараження працівників новою невивченою формою інфекції. Тепер життя і здоров’я найманих працівників напряму залежить від ставлення роботодавців до кадрів та їхніх сімей.

Для запобігання поширенню інфекції, захисту здоров’я громадян, надання допомоги хворим і подолання наслідків епідемії суспільство з розумінням і сумлінністю має об’єднати зусилля, відповідально ставитися як до власної безпеки, так і до безпеки всіх, хто поруч.

Віктор ГОНЧАРЕНКО,
начальник Одеського міського відділення
Управління ВД ФСС України в Одеській області.

Переглядів: 157
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua