РубрикиБез рубрики

А що з конфліктом інтересів?

У вівторок на черговому позачерговому засіданні Верховна Рада дала згоду на призначення генеральним прокурором України Ірини Венедиктової і призначила нового міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка.

Як зауважує zn.ua, новопризначений міністр пов’язаний з підприємцем Олегом Бахматюком, який наразі переховується від правоохоронців.

Оскільки Ігор Петрашко досі був заступником гендиректора українського агрохолдингу UkrLandFarming Олега Бахматюка, то в призначенні на цю міністерську посаду, на думку експертів, закладений конфлікт інтересів. Але це не завадило 243 народним депутатам проголосувати «за».

Нагадаємо, агрохолдинг UkrLandFarming — один з найбільших в Україні за величиною земельного балансу (понад 500 тисяч га). Сам Бахматюк, заступник якого став тепер міністром, був також власником збанкрутілих банків «Фінансова ініціатива» та VAB Банк.

Торік у листопаді НАБУ оголосило Олега Бахматюка у всеукраїнський розшук, підозрюючи його у причетності до заволодіння 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, виданого VAB Банку Національним банком України в 2014 році. При цьому в НБУ заявляють, що підозрюваний винен державі 29,3 млрд грн.

Сам Олег Бахматюк, який відкидає звинувачення на свою адресу, після оголошення йому підозри в одному з інтерв’ю заявив буквально таке: «Я вважаю, що мене «замовив» Андрій Богдан — голова Офісу президента. Він диригував цими процесами...». Нині, як відомо, і сам Богдан, і згадувані у цьому ж контексті ексгенпрокурор Руслан Рябошапка, ексочільник НАБУ Артем Ситник та ціла низка інших посадовців уже не при владі, а відтак і ситуація навколо Бахматюка та його бізнесу, вочевидь, має шанс кардинально помінятися.

Та повернемося до новопризначеного міністра, у чиїй сфері впливу буде сільськогосподарська земля, яку, як відомо, у турборежимі наближають до продажу. З відкритих джерел відомо, що 45-річний Ігор Петрашко родом з Львівщини, закінчив Львівський національний політехнічний уні-верситет і бізнес-школу при університеті Вандербільта (США). Має ступінь бакалавра бізнес-адмі-ністрування та диплом юриста. Працював у різних американських, російських та українських компаніях, які надавали послуги з консалтингу, а також у сфері інвестиційних послуг. З квітня 2013-го — в агрохолдинзі UkrLandFarming.

У 2015-у Ігор Петрашко був серед претендентів на посаду керівника Державної фіскальної служби, пройшов до фіналу конкурсу, але тоді в те державне крісло сів не він, а Роман Насіров. Тепер же пан Петрашко входить у велику політику з міністерської посади.

Переглядів: 265
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua