РубрикиТочка зору

Антидержавна самодіяльність

На Донбасі — війна, а «ОПЗЖ» — у Кремлі

10 березня делегація «Опозиційної платформи — За життя» в складі Віктора Медведчука, Вадима Рабиновича, Тараса Козака, Олександра Колтуновича, Рената Кузьміна і Тетяни Плачкової провела зустріч зі «своїми російськими колегами». Співголова партії «ОПЗЖ» Вадим Рабинович назвав цей візит до Москви і чергову зустріч «кумів» — президента РФ Володимира Путіна і Віктора Медведчука — та переговори з депутатами Держдуми «встановленням миру».

З боку Росії у переговорах взяли також участь голова комітету з питань СНД, євразійської інтеграції і зв’язків зі співвітчизниками Леонід Калашников, член комітету Держдуми з інформаційної політики Вадим Дєньгін та інші. Пресслужба Кремля повідомила, що на зустрічі, зокрема, обговорювалася ідея створення міжпарламентського виміру «нормандського формату» — ініціатива Медведчука і КО, гаряче підтримувана Путіним. Попри всю абсурдність будь-яких представницьких візитів до агресора та «поза державних» домовленостей з ним, досі ніхто в Україні не дав належної оцінки цим провокативним діям місцевих проросі-йських обранців. Чому й чого чекають?

Хіба що від Верховної Ради вийшла заява про те, що офіційно ця тепла компанія український парламент не представляла. Ну то й що? Цією констатацією можна обмежитися? Хіба те, що вони там обговорювали, є припустимим у приватному порядку? Карний кодекс з цього приводу нічого не каже?

За повідомленням «ОПЗЖ», парламентарії України й Росії «обговорили тему мирного врегулювання конфлікту на Донбасі і виконання Мінських угод, безальтернативність яких визнана в усьому світі». Медведчук під час зустрічі запропонував створити міжпарламентське об’єднання «в нормандському форматі», куди має увійти й Росія.

На брифінгу, присвяченому підсумкам зустрічі, голова політради партії «Опозиційна платформа — За життя» Віктор Медведчук подякував російським колегам за те, що вони знайшли час для переговорів: «Незважаючи на те, що сьогодні в цих стінах вирішувалися історичні події (голосувалися зміни до Конституції, які дозволяють Путіну правити фактично довічно. — М.Н.) за участю депутатів і керівництва Держдуми, вони знайшли час, щоб обговорити питання, пов’язані з реалізацією Мінських угод. Для того, щоб просунути питання, пов’язане зі встановленням миру в Україні».

Зі свого боку задоволений Путін зазначив, що «це було б дуже добре, доречно», якщо парламентарії «на Україні, в Росії, в Німеччині й у Франції підтримають те, що робиться на рівні виконавчої влади». Мовляв, у Медведчука це вийде, причому Путін сподівається, що не без «підтримки адміністрації Президента України».

Як на все це відреагувала Україна? Йдеться, передусім, про український сегмент мережі, але не тільки.

«Путін зустрівся з Медведчуком та «ОПЗЖ» всупереч обіцянці Зеленського «розібратися з фінансуванням партії Медведчука», і показав, що вестиме переговори з Україною тільки через свого агента», — припускає головний редактор Цензор.нет Юрій Бутусов. Він звернув увагу на той факт, що минуло вже більше півроку, відколи Зеленський анонсував «дуже гучну історію, яка дуже погано закінчиться» щодо партії «Опозиційна платформа — За життя», одним з лідерів якої є кум Путіна Віктор Медведчук. Але й досі «історія» залишається невиконаною обіцянкою.

«Ці зустрічі відбулися за ініціативи політичної партії «Опозиційна платформа — За життя». Керівництво та представники вказаної фракції не були уповноважені вести перемовини від імені Верховної Ради України, а обговорення ними будь-яких питань під час їхньої поїздки не погоджувалося. Крім того, народні депутати, які взяли участь у поїздці до Російської Федерації, відрядження в апараті Верховної Ради України не оформлювали. Таким чином, народні депутати фракції «Опозиційна платформа — За життя» здійснили приватну поїздку до Російської Федерації та під час цих зустрічей висловлювали позицію виключно своєї політичної сили», — заявила пресслужба апарату ВР.

Дивно, що всі ці «ініціативи» Медведчука досі ігноруються Службою безпеки і взагалі не розглядаються в контексті державної зради.

Як відомо, міжфракційне депутатське об’єднання «Міжпарламентський діалог заради миру: Україна — Росія — Німеччина — Франція» Віктор Медведчук «створив» й очолив ще в листопаді минулого року. Цій ідеї очікувано «дав високу оцінку» президент РФ. Тоді ж відбулася перша зустріч Віктора Медведчука й голови Державної Думи РФ В’ячеслава Володіна.

У січні Медведчук обкатав з відповідними roadshow (презентаційне турне. — М.Н.) Сенат Франції та Бундестаг. Тамтешні депутати, однак, не виявили жодного інтересу до цього імпровізованого театру.

«Осміліли (депутати «ОПЗЖ» — М.Н.). Розуміють, що їм нічого не буде. Ні справ у ДБР та СБУ. Ні допитів. Ні осуду. І це шість років війни. Сьогодні розбомбили нашу вантажівку з військовими! Сьогодні двоє загиблих і десяток поранених! У цей час депутати Верховної Ради «налагоджують стосунки» в Держдумі, яка продовжила повноваження Путіна довічно. Чи могло таке бути ще рік тому? Чи у 2014-у, чи 2017 роках?» — написав політолог Андрій Смолій у своєму Telegram-каналі.

Візит депутатів від «ОПЗЖ» до Москви на «переговори» з керівництвом Російської Федерації є ляпасом особисто Президенту України, вважає голова правління громадської спілки «Національна освітня асоціація», ексдепутат Вікторія Войціцька. «Для мене особисто ця інформація і ця фотографія — це ляпас сьогоднішньому президенту Зеленському. Бо свого часу, ще минулого року, він заявляв про те, що обов’язково розкриє і покаже, звідки йшло фінансування партії Медведчука, що люди нестимуть за це відповідальність, що всі ці схеми будуть розкриті. А сьогодні Медведчук абсолютно спокійно не тільки перебуває в парламенті українському, а ще і їздить фактично до ворога, який вбиває наших українців на фронті», — зазначила Войціцька у телепрограмі «Прямий контакт».

Ексдепутатка переконана, що це і ляпас всім українцям, які намагаються вибороти свою незалежність: «Бо нам всім показують, що Україна всього-на-всього васал, що рішення приймаються не в Києві, а в Кремлі. І радяться наші тут, начебто обрані україн-цями депутати, зі своїми так званими колегами в російській Думі: а що ж далі робити з Україною? Як на мене, це абсолютно неприйнятно і це принизливо для всієї України, для такої інституції, як парламент український, і для кожного з нас. І тут усі карти на столі у президента для того, щоб діяти, для того, щоб визнати і чітко заявити, що це є зрада».

«Факт їхньої поїздки повинен стати об’єктом розслідування Служби безпеки України. І СБУ має пояснити, що вони там робили, в Російській Федерації. І я особисто звертатимуся до Служби безпеки, щоб ці відповіді отримати», — заявила народна депутатка від фракції «Голос» Інна Совсун.

«Держдума голосувала за введення військ в Україну, її депутати — персони нон- ґрата в цивілізованих країнах. «ОПЗЖ» не приховувала, що вони — п’ята колона Кремля, але ніколи не демонстрували це настільки відверто і провокативно. «Європейська солідарність» засуджує цю провокацію. Це прощупування ґрунту, наскільки ще суспільство готове замиритися на умовах Кремля, без відповідальності Кремля за всі вбивства і злочини. Чекаємо реакції «слуг». Знову промовчать, щоб не сердити Путіна?», — зазначила народна депутатка від партії «Європейська солідарність» Ірина Геращенко.

Пресслужба «Європейської солідарності» поширила заяву з вимогою до керівництва Верховної Ради України, а також усіх інших депутатських фракцій та груп дати політичну оцінку цим подіям. «Вимагаємо негайної реакції Служби безпеки України й вимагаємо від СБУ та ДБР негайно розпочати розслідування щодо контактів представників «ОПЗЖ» у російській владі, їхнього допуску до інформації, яка становить державну таємницю, та справжніх намірів цих політиків у їхньому так званому «діалозі» з Москвою», — йдеться у заяві.

Керівник фракції «Слуга народу» Давид Арахамія теж вважає, що Служба безпеки України повинна дати юридичну оцінку поїздці депутатів від фракції «Опозиційна платформа — За життя» в Москву. «Вони їдуть у країну-агресорку, ведуть якісь переговори, викладають фотографії — я взагалі не розумію: це законно чи ні? Необхідно це перевіряти. Точно потрібно зробити якийсь запит у СБУ і питати юридичну консультацію. Виглядає це дуже погано», — сказав народний депутат журналістам у середу після засідання Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Згідно з останніми соціологічними замірами Центру Разумкова, у відповідь на запитання «Якби вибори до Верховної Ради відбулися найближчої неділі, за яку політичну партію Ви б проголосували?» ОПЗЖ підтримали б 15%. При тому, що у вересні минулого року її симпатиків було лише 8%.

«Зеленський повторює грубу помилку Порошенка, зберігаючи Медведчука як фігуру для переговорів з РФ. Половинчаста і компромісна політика Порошенка стосовно Медведчука, проросійської агентури та телеканалів в Україні згубила попереднього президента, і, судячи з усього, завдає непоправної шкоди й нинішньому, — зауважує Юрій Бутусов. — Але висновків ніхто не робить. У той час як Росія продовжує послідовну політику з підриву України зсередини, а Медведчука готує на роль «Додона» — проросійської маріонетки на чолі Молдови».

Отже, ситуація вимальовується дурнувата. Ми всім розповідаємо, що Україна —жертва агресії, що у нас війна з Росією, просимо у Заходу підтримки — грошей, зброї, продовження санкцій, а Захід, дивлячись на фото наших задоволених депутатів і задоволеного Путіна, не може зрозуміти, що ж відбувається — чому законно обрані депутати воюючої країни спокійно розгулюють Кремлем і Держдумою, підтакуючи російському правителеві та разом з ним радіючи його ганебній «пожиттєвій інтронізації?».

Щось тут не так, скажуть наші партнери. І будуть цілком праві, бо, здається, у нас не діє головне — загальний стрій державних «інструментів», які дозволяють настільки нахабно підігравати «чужим дудкам».

Марина НЕЧИПОРЕНКО.
Джерело: www.ukrinform.ua.

Переглядів: 386
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua