РубрикиБез рубрики

До Одеси... на «Лючію»

Одеський національний театр опери та балету щоразу радує своїх прихильників новими враженнями. От і цими днями відбулася прем’єра оновленої постановки опери Гаетано Доніцетті «Лючія ді Ламмемур», у якій співали зірки світового рівня Сусанна Чіхоян (Лючія) і Віталій Білий (Едгар).

Легендарний спектакль, написаний за мотивами роману Вальтера Скотта, входить до десятки найкращих і найскладніших опер, відтак його присутність у репертуарі свідчить про високий клас трупи.

Автори нової версії зберегли певні класичні аспекти попередньої постановки і навіть деякі деталі. Зокрема, перо, яким Лючія підписує свою згоду на шлюб, «грає» на сцені оперного вже більше двох десятиліть.

Зал, повний глядачів, зачаровувався чудовими аріями, дуетами артистів театру. Особливо вражала сила голосу й почуттів Едгара у виконанні Віталія Білого, соліста Ла Скала, Метрополітен-опера та Віденської опери.

Напередодні прем’єри Віталій поділився своїми думками: «Ця роль для мене знакова, оскільки моя музична кар’єра починалася у цьому ж театрі з цієї ж постановки. Чесно скажу, я вражений рівнем солістів Одеського театру, рівнем підготовки, ставленням до великого мистецтва».

Солістка Національної опери України, заслужена артистка України Сусанна Чіхоян своїм емоці-йним, вишуканим, глибоким виконанням партії Лючії подарувала невимовні хвилі естетичної насолоди. «Я граю сильну жінку, яка з усіх сил бореться за своє кохання, але програє. Та все ж, вона дає нам, сучасним жінкам, натхнення, навчає поводитися твердо й безкомпромісно, коли йдеться про кохання та інші важливі життєві ситуації», — зазначає Сусанна.

Солісти Одеської опери — Олег Злакоман (сер Едгар Равенсвуд), Дмитро Павлюк (вихователь Раймонд Бідебенд), Павло Смирнов (лорд Артур Беклоу), Олександр Прокопович (воєначальник Норманн), Ілона Скрипник (Аліса) — не поступаються рівнем світовим зіркам. На висоті також хор та оркестр театру під орудою головного диригента В’ячеслава Чернухо-Воліча.

Сюжет опери трагічний — наприкінці троє героїв гинуть. Але жорстокий, кривавий фінал не викликає суму чи скорботи: за задумом режисера оновленої постановки Павла Кошки, закохані одне за одним піднімаються сходами до неба, і там їхні серця об’єднуються. Це надає виставі нового сенсу, збагачує новими фарбами.

Глядачі гаряче діляться враженнями від пос-тановки.

Подружжя Руслан та Анжела Гізятови раз на кілька місяців спеціально приїздить до Одеси із Кременчука Полтавської області, щоб отримати нові враження, які дарує наш оперний.

— Ви, одесити, не розумієте свого щастя — у вас є такий надзвичайний театр! Ми спеціально приїжджаємо на кілька днів, аби бодай тричі за один візит відвідати його. Вчора ми насолоджувалися геніальною постановкою «Маскараду» з чарівним дзеркалом, сьогодні слухаємо «Лючію ді Ламмемур», і захоплені від усього — солістів, хору, оркестру… Ми в своєму місті не маємо таких культурних можливостей, не маємо навіть театру. Тож завжди з радістю плануємо наші подорожі до культурної Одеси… Ми побували на багатьох виставах і з нетерпінням чекаємо на нові постановки…

Ольга ФІЛІППОВА.

Переглядів: 265
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua