РубрикиБез рубрики

Біопаливо із гички

Керівник кооперативу «Гагауз Єрі» із села Котловина Ренійського району Михайло Цонков займається виробництвом пелет з відходів моркви, петрушки, буряків та соняшнику. Отже все те, що залишається після збирання насіння та коренеплодів, стає біопаливом. Про підприємливого фермера розповів сайт Kurkul.com

«Ми вирощуємо насіння вже багато років і довгий час відходи у вигляді гички віддавали на корм вівцям або ж спалювали. Я три роки думав про те, яке ще застосування можна знайти цьому, здавалося б, непотрібному матеріалу. Їздив по Україні, шукав відповіді і за кордоном — у Білорусі та в Китаї. Й ось, нарешті, знайшов підходящий гранулятор у Жмеринці. Вартість його оптимальна — 130 тисяч гривень. До того ж, до нього можна легко придбати запчастини», — розповів Михайло Цонков.

Гранулятор фермер удосконалив: приставив до нього похилий транспортер, щоб запечені пелети встигали охолоджуватися до моменту потрапляння в тару.

Питома теплота згоряння у таких пелет менша, ніж у деревних. Але це не має принципового значення, оскільки собівартість агрогранул низька, а сировина дістається практично задарма. Можливості гранулятора дозволяють підприємству виробляти 2,5 — 3 тонни пелет на добу. За минулий опалювальний сезон тут виготовили майже 70 тонн біопалива. Значну частину його продають жителям Котловини, а також сіл Плавні та Новосільське. Тонна агропелет коштує 1500 гривень. На опалення великого будинку, гаража та майстерні загальною площею 200 м2 щомісячно йде близько 700 кілограмів гранул. При цьому в житлових приміщеннях температура тримається на рівні 27 — 28 0С. Залишки горіння, багаті на калій, люди використовують як добриво.

Ще однією важливою перевагою дбайливого використання залишків сільгоспрослин є те, що місцевий люд в опалювальний сезон став менше вирубувати дерев у лісосмугах і садках, бо купує біопаливо в невеликих обсягах (по кілька мішків), за необхідності.

У планах підприємливого й соціально відповідального аграрія — зайнятися і вирощуванням лаванди. З її відходів також можна виробляти гранули, які ще й гарно пахнутимуть при спалюванні.

Гранулятор має ще одне застосування: з його допомогою виробляють кормові пелети для нутрій і кроликів. До складу поживних гранул входять люцерна, стебла і зерно кукурудзи, ячменю та пшениці.

Підготувала
Яна СТАСІНА.

Переглядів: 238
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua