РубрикиЗдоров’я

Місця не для смартфона

Смартфони стали природним продовженням наших рук. З ними ми прокидаємося і засинаємо, ходимо в туалет і приймаємо ванну, гуляємо і тренуємося, працюємо й готуємо їжу. Однак учені нагадують про те, що місце зберігання цього корисного в усіх сенсах гаджета може негативно впливати на здоров’я його власника.

Сайт internetua розповідає про п’ять місць, де небезпечно тримати свій телефон.

У кишені. Зберігання в кишені гаджета, який постійно повинен бути у вас під рукою, здається найрозумнішим рі-шенням. Але для чоловіків це дуже шкідливо. Низка проведених в Ізраїлі багаторічних досліджень засвідчила, що випромінювання, яке виходить від смартфонів, знижує концентрацію сперми до неприйнятного рівня. Вчені медичного факультету ім. Раппопорта технологіч-ного університету Техніон і Медичного центру Кармель установили, що чоловіки, які розмовляють по мобільному телефону більше години на день, подвоюють ризик зниження концентрації сперматозоїдів. Подібним чином гаджет впливає і в тому разі, якщо він підключений до зарядного пристрою й розташований при цьому на рівні чоловічих стегон.

У ліжку. Спати з телефоном під подушкою — погана ідея з цілої низки причин. По-перше, на думку Американського онкологічного співтовариства, по-дібна близькість гаджета до голови через випромінювання, що виходить від нього, може призводити до пухлин мозку або раку. Це вдвічі небезпечно, якщо смартфон підключений до зарядного пристрою або його корпус пошкоджений. По-друге, дослідження, проведене в 2017 році лікарнею Ассута у співпраці з Університетом Хайфи, показало, що блакитне світіння від екранів цифрових пристроїв порушує цикл нашого біологічного годинника. У процесі спостереження за 300 молодими ізраїльтянами віком 18 років і старше було встановлено: використання смартфонів чи ноутбуків у вечірній або нічний час погіршує якість сну, через що на наступного дня порушується здатність до концентрації.

У ванній і туалеті. Незважаючи на те, що сучасні гаджети називають «новими газетами», не варто брати їх із собою в туалет. Крім очевидної небезпеки впустити дорогий пристрій в унітаз, раковину або втопити у ванні, це ще й небезпечно для вашого здоров’я. Туалетні кімнати — дуже негігієнічні приміщення, особливо якщо йдеться про місця громадського користування. Бо ж ви ніколи не можете бути впевнені, коли й наскільки ретельно там востаннє прибирали. Доктор Келлі Рейнольдс, яка досліджувала цю тему, підкреслює, що туалети кишать всілякими бактеріями, більшість з них — фекальні. Діапазон їх розповсюдження величезний, тому в громадських туалетах бруд скрізь, особливо — на дозаторі туалетного паперу, куди багато хто часто кладе свій телефон, аби звільнити руки.

Близько до обличчя. Багато хто з ранку й до вечора ходить у навушниках, ховаючи свій смартфон у сумку, що, безумовно, корисно за цілою низкою параметрів. Ті ж, хто до притискає телефонний апарат до вуха, в цей момент переносять на своє обличчя безліч бруду й бактерій, а інколи — і шкірні інфекції. Неважко здогадатися, що це призведе до появи прищів, подразнення шкіри і навіть дрібних зморшок. Тому не забувайте періодично протирати свій гаджет, а розмовляйте через навушники або по гучному зв’язку, якщо, певна річ, нікому не заважаєте.

У бюстгальтері. Можливо, вас дуже здивує цей пункт, але правда така, що багато хто й справді час від часу носить свій гаджет у бюстгальтері. Найчастіше так чинять жінки під час занять спортом. Але повторювати за ними цей трюк точно не варто, бо деякі дослі-дження засвідчують: зберігання смартфону у такому незвичайному місці може призводити до виникнення раку молочної залози, який провокують випромінювання та вібрації від вашого пристрою. Попри те, що цей зв’язок ще повністю не доведено, ризикувати все ж не слід. До того ж, якщо ми говоримо про тренування, то бактерії на корпусі смартфону в поєднанні з потом можуть призвести до подразнення ніжної шкіри грудей.

Переглядів: 278
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua