РубрикиЗдоров’я

За десять днів до серцевого нападу

Науковці з Університету штату Юта та Університету охорони здоров’я Солт-Лейк-Сіті створили новий датчик Bluetooth, який виявляє серцеву недостатність за десять днів до того, як це станеться, навіть якщо у пацієнтів відсутні симптоми.

Пристрій кріпиться на грудях і відстежує частоту серцевих скорочень і ритм, якість сну, кількість зроблених кроків, положення тіла тощо. Дані відправляються у додаток смарт-фону. Відтак можна визначити, коли функція серця починає погіршуватися.

Дослідження показало, що точність нового пристрою становить близько 80 відсотків.

Науковці переконані, що ця технологія дозволить скоротити кількість випадків невідкладної допомоги. Вони спостерігали за групою пацієнтів із серцевою недостатністю, середній вік яких становив 68 років. Учасники носили пластир із сенсорним датчиком близько трьох місяців. Оповіщення надходило, коли фіксувалися відхилення від норми й погіршення серцевої функції пацієнта.

Чому саме три місяці? Бо існує високий ризик повторного нападу через 90 днів після початкового. За статистикою, у людей з повторною серцевою недостатністю смертність значно вища. Навіть якщо вони виживають, то мають низьку функціональну здатність, погано переносять фізичні навантаження.

На думку провідного автора дослідження доктора Йозефа Штехліка, можливість легко і досить рано виявити зміни у серці дозволить лікарям раніше починати оперативні втручання, запобігати повторній госпіталізації та посиленню серцевої недостатності.

Якщо за допомогою моніторингу й раннього втручання зменшиться швидкість реадмісії, це буде великим прогресом, кажуть фахівці.

Переглядів: 272
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua