РубрикиБез рубрики

Профтехи фінансуватиме область

До 2022 року фінансування регіонального замовлення у закладах професійної осві-ти Вінниці, Одеси та Сум відбуватиметься за рахунок обласних бюджетів, а не міських.

Це закладено у пілотний проєкт щодо фінансування профосвіти, який реалізує Міністерство освіти і науки. Перелік областей-учасниць та умови, за якими проводитиметься експеримент, схвалений на засіданні Кабміну 5 лютого.

«Коли більшість бюджетних місць у профтехах почали фінансуватися із бюджетів областей та міст-обласних центрів, ми отримали багато проблем із системою управління закладами та формуванням замовлення. Такий підхід заважає створити цілісну систему освіти, що відповідатиме на потреби всього регіонального ринку праці», — зазначила міністр освіти і науки Ганна Новосад.

Вона пояснила, що в містах-обласних центрах працює багато профтехів із дуже різними профі-лями — й аграрні, й технічні, й будівельні тощо. Історично далеко не всі вони готували людей для роботи у містах, значна частина розташовувалася в обласному центрі через логістичну зручність, але більшість дітей, що там навчалися, були із сільської місцевості.

«Зараз містам невигідно фінансувати такі заклади, але для регіонального ринку праці вони відіграють важливу роль. Це призводить до штучного урізання кількості бюджетних місць, а найбі-льше у такій ситуації страждають роботодавці. Це рішення запроваджує модель, де всі заклади будуть в управлінні та на фінансуванні області, а та вже формуватиме замовлення відповідно до потреб усього регіонального ринку праці», — додала посадовець.

Запуск проєкту планується вже з 1 вересня. Раз у півроку області-учасниці подаватимуть до МОН докладну інформацію про те, як він утілюється, які переваги та недоліки механізму тощо.

Міністерство запропонувало також необхідні зміни до Бюджетного кодексу, що на період пілоту дозволять міськрадам фінансувати підготовку учнів, зареєстрованих у їхніх містах.

Переглядів: 323
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua