РубрикиБез рубрики

Карантин призупинив епідемію грипу

На вчора, 7 лютого (дані МОЗ України), у світі зареєстровано 31472 лабораторно підтверджених випадки нової коронавірусної інфекції, з них 638 — летальні. 70% усіх випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої новим коронавірусом, зафіксовано в одній провінції Китаю — Хубей.

Новий коронавірус, крім КНР, зафіксований у Таїланді, Японії, Сінгапурі, Тайвані, Малайзії, Австралії, Південній Кореї, Франції, Іспанії, Італії, В’єтнамі, США, Німеччині, Канаді, ОАЕ, Індії, на Філіппінах, у Фінляндії, Непалі, Камбоджі, Шрі-Ланці та Росії. В Україні не зареєстровано жодного випадку цього захворювання, однак і наші медики проходять навчання на випадок появи вірусної інфекції.

Міністерства закордонних справ та охорони здоров’я України рекомендують тимчасово утриматися від туристичних і ділових поїздок до провінції Хубей та міста Ухань, де найбільший ризик зараження, а також відкласти не надто необхідні подорожі в інші частини КНР.

Для китайських студентів, які навчаються в Україні, продовжено канікули.

Як повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ, 5 лютого наша країна отримала тест-систему з виявлення коронавірусу. Набори розроблені в Німеччині з максимально можливим профілем достовірного визначення цього виду недуги.

І хоч до нас, на щастя, нова небезпека не добралася, сезонний сплеск захворювання на ГРВІ та грип дається взнаки. Відтак із 28 січня на Одещині, як ми вже повідомляли, на два тижні закриті на карантин 337 шкіл, у яких навчаються 164274 учні, та 152 дитячі садочки з яслами (13529 вихованців). Це дозволило призупинити сплеск зимових застуд, який під кінець січня перевищив епідемічний поріг.

У всіх медичних установах області діє спецрежим: відвідувачам з ознаками вірусних за-хворювань у поліклініках мають безкоштовно роздавати маски, а в лікарнях тимчасово припинили планову госпіталізацію, що допомагає уберегти людей від можливого зараження грипом. У пов’язках ходять і самі медики, що контактують з пацієнтами.

Медики невпинно нагадують прості профілактичні заходи, що допоможуть запобігти поширенню вірусів грипу і зберегти наше здоров’я.

Отже: уникайте близького контакту з хворими; якщо занедужали, то намагайтеся якнайрідше перебувати поряд з іншими людьми, аби не заразити їх; якщо маєте симптоми грипу, залишайтеся вдома щонайменше на добу після того, як спаде висока температура (звісно, виняток із цих правил — візит до лікаря. Висока температура повинна нормалізуватися протягом першої доби без застосування жодних жарознижуючих препаратів); при кашлі та чханні прикривайте ніс та рот серветкою; не накопичуйте використані серветки у кишенях чи на столах, а одразу викидайте їх у смітник; часто мийте руки з милом; якщо поруч нема води та мила, використовуйте антисептики для рук (спреї чи гелі на спиртовій основі); намагайтеся не торкатися обличчя, особливо зони очей, носа та рота, оскі-льки саме через ці органи мікроби найшвидше проникають в організм; протирайте та дезінфікуйте поверхні й предмети, які можуть переносити мікроби та вірус грипу.

Ніна ЗАЛЕВСЬКА.

Переглядів: 278
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua