РубрикиБез рубрики

Новини медицини

«Я є - я буду!»

Під таким гаслом світова спільнота відзначила цьогоріч День боротьби проти раку (4 лютого), проголошений Міжнародним союзом боротьби з онкологічними захворюваннями.

За даними ВООЗ, існує більше ста видів раку, і хвороба може розвиватися в будь-якій частині тіла.

Чоловіки, застерігають фахівці, найчастіше страждають від раку легенів, шлунку, печінки, ободової і прямої кишки та стравоходу. Жінки — від раку грудей, легенів, шлунку, прямої та ободової кишки і шийки матки.

Сьогодні вже відомо, що виникненню 43% ракових захворювань можна було б запобігти, дотримуючись норм здорової поведінки, як-от: обмеження доступу до куріння дітей і боротьба з тютюнопалінням взагалі, фізична активність, збалансована та здорова їжа, своєчасна вакцинація проти вірусів, які викликають рак печінки та шийки матки; утримання від тривалого перебування на сонці та в солярії, рання діагностика й увага до власного здоров’я. Про це йшлося на брифінгу в інформагенції «Одесит.ua», проведеному фахівцями Одеського міського центру здоров’я.

Отже, здоровий спосіб життя і своєчасне звернення до лікаря для проходження профілактичних оглядів — найперші чинники у попередженні онкологічних захворювань. Раннє виявлення пухлин і передпухлинних станів, стверджують медики, сприяє їх успішному лікуванню.

Кинути палити — організм відновити

Американські вчені довели: навіть після багатьох років куріння організм має здатність відновлюватися. Отже, кинути палити ніколи не пізно!

Упродовж трьох місяців дослідники брали аналізи у добровольців-чоловіків, які кинули палити, й вимірювали рівні окисів вуглецю та котиніну (метаболіту нікотину), що залишаються у крові, сечі та слині ще кілька днів після того, як людина курила. Так-от: через три місяці без тютюну цих шкідливих речовин в організмі практично не виявляли.

У дослідженні, опублікованому в журналі ACS, учені запевняють: якщо людина відмовилася від куріння, то шкода, завдана організму, може бути компенсована. За даними Центру США з контролю і профілактики захворювань, уже протягом двох-трьох місяців після відмови від цієї шкідливої звички функції легенів поліпшуються, а ризик серцевого нападу значно зменшується.

Найсучасніше — для найстарішої

В останній день січня знову запрацювало відділення реанімації міської клінічної лікарні №1, у якому за кошти міського бюджету було проведено капітальний ремонт, що дозволило збільшити потужність реанімаційного відділення до 15 ліжок.

У Єврейській лікарні, як її називають одесити, обладнані просторі комфортабельні палати із сучасними функціональними ліжками та тумбочками. Регулювання ліжок дозволяє забезпечити максимальну зручність для пацієнта, його переміщення на каталку чи проведенні різних маніпуляцій.

В оздобленні використані сучасні матеріали високої якості, які добре миються і дозволяють забезпечити дотримання європейських стандартів санітарії та гігієни для реанімаційних і хірургічних відділень. Встановлена система кондиціонування приміщень, якої раніше не було.

За кошти міського бюджету закуплено сучасне медичне обладнання. Зокрема, дихальна і спостережна апаратура для відділенні реанімації.

Єврейська лікарня, як наголошується на офіційному сайті міськради, є знаковим для Одеси медичним закладом. Упродовж багатьох років вона надає ургентну допомогу одеситам і гостям міста, в тому числі приймає велику кількість пацієнтів у різних екстрених ситуаціях. Це один з найстаріших медичних закладів обласного центру. Його будівля — пам’ятка містобудування та архітектури місцевого значення. Спочатку це була лікарня на шість ліжок, заснована в XIX столітті на кошти єврейської громади Одеси, тому й по сьогодні її називають «Єврейською».

Нині це сучасний багатопрофільний комплекс, що виконує функції інтенсивного лікування та швидкої допомоги. Щорічно в стаціонарі тут лікуються 17—18 тисяч пацієнтів, а ще до 35 тисяч отримують допомогу амбулаторно.

Допомога прибуває вчасно

У селі Новосільське Ренійського району почав працювати новий пункт екстреної медичної допомоги, який дислокується в будівлі сільської амбулаторії.

Упродовж доби позмінно тут чергують чотири фельдшери і чотири водії.

— Бригада медиків обслуговує п’ять сіл — Орлівку, Новосільське, Нагірне, Плавні і Котловину, де проживають близько 13 тисяч осіб, — розповів громадському сайту «Рені — Одеса» головний лікар Ізмаїльської станції екстреної медичної допомоги Микола Борча.

На озброєнні бригади є реанімобіль «Пежо», у фельдшерських сумках — усе необхідне.. Для екстреної служби закупили меблі та обладнання, своїми силами зробили косметичний ремонт, щоб медики працювали в людських умовах й оперативно виїздили на допомогу тим, хто її потребує.

Підготувала
Яна СТАСІНА.

Переглядів: 274
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua