РубрикиБез рубрики

Тимко ІІІ про весну: пізня і холодна

День байбака з віщуванням від місцевої знаменитості Тимка ІІІ відсвяткували 1 лютого на біологічній станції Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна. Уже традиційна подія зібрала на станції, що у с. Гайдари Зміївського району, багато гостей, інформує пресслужба цього вишу.

Серед них були, зокрема, проректор Анатолій Бабічев, декан біологічного факультету, професор Василь Жмурко, керівник Харківського пресклубу Людмила Доля, представник Ротарі клубу «Харків» Петро Корецькийта інші.

«Хочу подякувати нашим журналістам і біологам. Саме вони в далекому 2004-у виявили ініціативу збиратися саме тут — у селищі Гайдари, яке за ці роки ми визначили як столицю української погоди, на біостанції університету, де була найбільша популяція байбаків. За цей час започатковано багато традицій, які поширилися. І ми ніколи не думали, що зможемо об’єднати Україну: наш байбак Тимко розпочинає прогнози і віщує весну, а через 15 днів у Львові байбачиха зі Слобожанських степів зробить свій прогноз», — привітала присутніх очільниця Харківського пресклубу Людмила Доля.

Як зауважив проректор вишу Анатолій Бабічев, «запитувати» у тварин-метеорологів, яка погода чекає на нас, щоб планувати висівання сільськогосподарських культур, є давньослов’янською традицією. Також він висловив сподівання, що Тимко ІІІ не тільки зробить віщування, а й привітає Каразінський університет із 215-річчям.

Декан біологічного факультету, професор Василь Жмурко нагадав, що цей факультет існує з моменту створення Каразінського університету — 215 років. «І весь цей час біологи вивчають, зберігають, розвивають усі живі істоти, які нас оточують, зокрема й байбаків», — зазначив він і додав, що Тимко ІІІ не тільки передбачає погоду, але й бере участь у наукових дослідженнях як редактор. Зокрема, він переглянув підготовлену біологами Червону книгу (тваринний світ) і затвердив її до друку, поставивши свою печатку (на знімку). Видання буде передане до центральної наукової бібліотеки університету.

Головний хранитель байбака Віктор Токарський звернув увагу на важливість збереження популяції цих тваринок, яких, зокрема, у Великобурлуцькому районі залишилося менше тисячі, що може призвести до катастрофічних наслідків.

Коли Тимка ІІІ дістали з будиночка, він «нашептав» передбачення першому заступникові хранителя байбака Надії Токарській. «Тимко шокований такою погодою. Зима триватиме, тепло настане через шість тижнів», — розтлумачила вона прогноз.

А ще у пухнастого віщуна запитали, чи очікувати нам на сніг наступного року. І, на жаль, прогноз невтішний: зима буде безсніжною. Однак сподіваємося, що погода не послухає байбака, і ми все-таки побачимо довгоочікуваний сніг.

Нагадаємо, ще одне віщування від байбаків — підопічних Львівського міського дитячого екологічного центру — очікується на Стрітення (15 лютого). Торік, до речі, прогноз львівської Марусі виявився точнішим від Тимкового.

Як буде цьогоріч? Спочатку дочекаємося прогнозу зі Львова, потім — самої весни, а тоді й порівняємо, хто краще справився із вгадуванням погоди.

Переглядів: 274
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua